Komunikaty duszpasterskie - 26.12.2021 r.


Komunikaty duszpasterskie - 26.12.2021 r.

  1. Dzisiaj II święto Bożego Narodzenia – modlitwą i ofiarami do puszki przy wyjściu z kościoła wspomagamy Katolicki Uniwersytet Lubelski.

  1. Dni Oktawy Bożego Narodzenia w liturgii to: jutro /pon./ - święto św. Jana apostoła i Ewangelisty; we wtorek – święto św. Młodzianków, męczenników.

  1. W czwartek wieczorem Msza św. tzw. WSPÓLNA za zmarłych w tym m-cu, polecanych w wypominkach, zmarłych z grup parafialnych, dusze w czyśćcu. Zapraszamy szczególnie rodziny zmarłych na wspólną modlitwę, jako nasz świąteczny dar za ich dusze.

  1. W piątek ostatni dzień roku 2021. Zapraszamy wieczorem na godz. 18.00 na Mszę św. dziękczynno-przebłagalną. Podziękujemy Bogu za przeżyty rok i będziemy przepraszać podczas nabożeństwa za grzechy minionego czasu. Ks. abp udziela dyspensy od obowiązku powstrzymania się od spożywania potraw mięsnych 31 grudnia wszystkim wiernym archidiecezji a także gościom przebywającym w tym dniu na jej terenie. Zachęca jednocześnie, aby zastąpić post piątkowy tego dnia uczynkami miłości i pobożności.

  1. Uwrażliwiamy wszystkich i prosimy o zachowanie niezbędnych środków ostrożności w związku z sytuacją pandemiczną.

  1. Zbliża się czas tradycyjnej „kolędy”. „Kolęda” będzie możliwa w domach na indywidualne zaproszenie wiernych oraz w formie wspólnego spotkania się na Mszy św. „kolędowej” w naszym kościele /tak jak w ubiegłym roku/. Druki zaproszenia w formie papierowej na wizytę kolędową znajdują się w kościele na ławkach pod chorem, w kancelarii oraz w zakrystii. Rodziny, które decydują się na odwiedziny „kolędowe” w domach, mogą je pobrać, wypełnić i złożyć na ręce księży w kościele lub kancelarii do końca roku. Treść zaproszenia „na kolędę” znajduje się także na stronie internetowej Parafii, można je pobrać i przesłać drogą elektroniczną na adres kancelarii. Termin „kolędy” będzie podany w ramach Ogłoszeń Parafialnych na niedzielnych Mszach św. w kościele; wywieszony w gablocie na zewnątrz kościoła i umieszczony na stronie Internetowej Parafii. Informacje o kolędzie można także uzyskać drogą telefoniczną /tel. kancelarii 42 684 36 80/ lub osobiście w kancelarii. Podczas całej wizyty kolędowej w rodzinie, zarówno duszpasterz jak i domownicy mają zasłonięte usta i nos. Msze św. „kolędowe” w intencji mieszkańców poszczególnych ulic sprawowane będą w dni powszednie o godz. 18.00 według porządku umieszczonego na odwrocie „Zaproszenia”. Porządek Mszy „kolędowych” będziemy podawać także w ramach ogłoszeń i jest on już wywieszony w gablocie na zewnątrz kościoła.

  1. Zachęcamy do nabywania i lektury świątecznej prasy katolickiej. Cena dzisiejszej „Niedzieli” 10 zł. Polecamy też tygodnik „Idziemy” z Kalendarzem i „Gościa Niedzielnego”.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Jan Milczarz l.66; Kazimierz Woźniczak l.90; Emilia Kacała l.90; Marian Liziniewicz l.61; Zofia Patora l.84; Helena Kubiak l.89; Jerzy Kagankiewicz l,73; Bogusław Miksa l.72 i Janina Dobroszek l.79 – wieczny odpoczynek ...