Komunikaty duszpasterskie - 2.01.2022 r.


Komunikaty duszpasterskie - 2.01.2022 r.

  1. Dzisiaj pierwsza niedziela Nowego Roku; o godz. 18.30 – nabożeństwo adoracyjne; o 19.00 Msza św.
  1. W czwartek – 6 stycznia – w Kościele Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwane popularnie Świętem Trzech Króli. Jest to dzień wolny od pracy, a chrześcijanin ma obowiązek tego dnia uczestniczyć we Mszy św. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę; na każdej Mszy św. poświęcenie wody, kredy i kadzidła. W kościołach zbiórka ofiar do puszek na Misje. KANCELARIA w czwartek NIECZYNNA.

  1. Zgodnie z sugestią ks. abpa do 3 stycznia można do specjalnych toreb wyłożonych pod chórem składać drobny sprzęt sportowy w ramach akcji charytatywnej „Dar dla Nowonarodzonego” np. piłki, rolki, gry planszowe. Następnie torby składamy przy żłóbku i zostaną one przekazane Trzem Królom. 6 stycznia przekażą oni te dary dzieciom z łódzkich rodzin zastępczych i domów dziecka.

  1. W tym tygodniu I piątek miesiąca – nabożeństwa wynagradzające Najśw. Sercu Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 8 i 18; możliwość spowiedzi. Do chorych księża się udadzą od godz. 9.00.

  1. Od poniedziałku – 3 stycznia – rozpoczniemy sprawowanie wieczornych Mszy św. tzw. „kolędowych”, na które zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic. Modlić się będziemy codziennie w dni powszednie, wypraszając błogosławieństwo Boże na Nowy Rok dla rodzin naszej parafii. Na zakończenie Mszy św. specjalne kolędowe błogosławieństwo przy żłóbku, pamiątkowe obrazki i wspólne zdjęcie. Podobnie jak w ubiegłym roku można będzie też złożyć ofiarę do puszki na potrzeby funkcjonowania Parafii. Prosilibyśmy, aby z zakrystii pobierać kartę informującą o Mszy św. „kolędowej” i umieszczać ją na tablicy informacyjne w klatkach schodowych bloków oraz przekazanie informacji swoim sąsiadom. Harmonogram „kolędowych” Mszy św. umieszczony jest na stronie internetowej Parafii i wywieszony w gablotach. Na najbliższe dni wygląda on następująco:

w poniedziałek – 3 stycznia – tzw. Stara Dąbrowa /ul. Tomaszowska, Wiośniana, Sekwestatorska, Bławatna, Ziomkowa, Choińska i Dąbrowskiego przy kapliczce/;

we wtorek – 4 stycznia ul. Rzgowska /obie strony/ i Tuszyńska;

w środę – 5 stycznia ul. Henryka, Bankowa, Hertza, Ukryta i Korzeniowskiego;

w piątek – 7 stycznia ul. Rymanowska i Jarosławska;

w sobotę – 8 stycznia ul. Broniewskiego /bloki i domki/

Odwiedziny w rodzinach, które złożyły druki zaproszenia na kolędę, rozpoczną się od przyszłego poniedziałku – 10 stycznia. Porządek odwiedzin w domach podamy w przyszłą niedzielę na Mszach św.

  1. Uwrażliwiamy wszystkich i prosimy o zachowanie niezbędnych środków ostrożności w związku z sytuacją pandemiczną.

  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę, w kancelarii, przesyłane na konto parafii – Bóg zapłać. Przypominamy, iż kancelaria czynna jest po południu od godz. 16 do 17.45; od jutra można będzie rezerwować terminy intencji mszalnych na CZERWIEC.

  1. W przyszłą niedzielę przewidziany jest koncert kolęd w wykonaniu zespołu góralskiego. Kolędy będą śpiewane na Mszy św. o godz. 11.00 i 12.30 – zapraszamy.

  1. Zachęcamy do nabywania i lektur prasy katolickiej. W dzisiejszej „Niedzieli” m.in. Boża Rodzicielka wprowadza w Nowy Rok; o powrocie orszaków Trzech Króli w miastach; bieżące sprawy naszej archidiecezji, porady zdrowotne i inne. Cena „N” 8 zł. Polecamy też tygodnik „Idziemy” i „Gościa Niedzielnego”.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Zofia Kierpal l.94; Jadwiga Grzegorczyk l.71; Janina Majek l.90’ Henryk Landziński l.73; Bogdan Kowalczyk l.89; Wanda Jakubiak l.82; Wera Dałek l.90; Zonona Grabarz l.78; Urszula Słaboń l.65 i Halina Urbańska l.71 – wieczny odpoczynek ...