Komunikaty duszpasterskie - 23.01.2022 r.


Komunikaty duszpasterskie - 23.01.2022 r.

 1. Dzisiaj IV niedziela stycznia; od godz. 18.30 – adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy; o 19.00 Msza św. /Na Mszy św. o godz. 11.00 kolędy będzie śpiewał zespół dziecięcy Urzędu Miasta w Łodzi/.

 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypadają wspomnienia: jutro /pon/ - św. Franciszka Salezego, bpa; we wtorek – święto Nawrócenia św. Pawła; w środę – św. Tymoteusza i Tytusa, bpów; w piątek – św. Tomasza z Akwinu.

 1. Najbliższy piątek będzie ostatnim piątkiem miesiąca stycznia, zapraszamy zatem na wieczorną Mszę św. tzw. WSPÓLNĄ. Polecać będziemy Miłosiernemu Bogu zmarłych w tym miesiącu, zmarłych z grup parafialnych, z naszych rodzin, polecanych w wypominkach i dusze w czyśćcu.

 1. Pamiętajmy o przestrzeganiu zasad w związku z zagrożeniem pandemicznym.

 1. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę, w kancelarii, przesyłane na konto parafii a także ofiary kolędowe – Bóg zapłać. Przypominamy, iż kancelaria czynna jest po południu od godz. 16 do 17.45; można rezerwować intencje mszalne na CZERWIEC.

 1. Powtarzamy informację, iż w dniach 25 – 30 kwietnia planowana jest Pielgrzymka Jubileuszowa do Rzymu z racji 100-lecia naszej archidiecezji. Mamy przynajmniej dwie wersje pielgrzymkowe opracowane przez organizatorów – zainteresowane osoby prosimy o kontakt z księżmi.

 1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Polecamy tygodnik „Niedziela”; „Idziemy” i „Gościa Niedzielnego”. Jak zawsze bieżące informacje z życia Kościoła i naszej archidiecezji.

 1. Wczoraj w ramach uzupełnień kolędowych odwiedziliśmy zgłoszone rodziny. Na zaproszenie przyjęło księży blisko 200 rodzin. Dziękujemy za możliwość spotkania się w tym trudnym czasie w rodzinach i wspólną modlitwę. Kończą się też w kościele Msze św. tzw. „kolędowe”. Dziękujemy rodzinom i osobom z poszczególnych rodzin za pozytywną odpowiedz na nasze zaproszenie i wspólne kolędowanie przy żłóbku w kościele. Zapraszamy jeszcze jutro /w pon./ - mieszkańców ul. Mazurskiej i Malczewskiego; we wtorek – z ul. Odyńca i Naruszewicza. Prosilibyśmy, aby z zakrystii pobierać kartę informującą o Mszy św. „kolędowej” i umieszczać ją na tablicy informacyjnej w klatkach schodowych bloków oraz przekazanie informacji sąsiadom.

 1. Przypominamy i zapraszamy w środy na Nowennę do M.B. Nieustającej Pomocy; a w piątki na wspólną Koronkę do Mił. Bożego.

 1. W ostatnich dniach przypadał Dzień Babci i Dziadka. Seniorom naszej Parafii składamy życzenia dobrego zdrowia, radości ze swoich dzieci, wnuków i prawnuków oraz błogosławieństwa Bożego w każdym dniu.

 1. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Alojzy Bekier l.62; Marek Jaskóła l.56; Krystyna Jaskóła l.75; Mieczysława Cendal l.85; Włodzimierz Pieszczyński l.80; Arkadiusz Woźniak l.93; Mieczysław Koźma l.75; Zdzisława Steller l.79 i Irena Zając l.71 – wieczny odpoczynek...