Komunikaty duszpasterskie - 10.04.2022 r.


Komunikaty duszpasterskie - 10.04.2022 r.

  1. Dzisiaj II niedziela kwietnia; w liturgii Niedziela Palmowa, która rozpoczyna WIELKI TYDZIEŃ. O godz. 18.15 – ostatnie w tym Wielkim Poście Gorzkie Żale. W naszym kościele zbiórka ofiar do puszek na dekorację kwiatową grobu Bożego. Po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie grupy „Rycerstwa Niepokalanej”.
  1. Od czwartku rozpoczyna się w Kościele tzw. TRIDUUM PASCHALNE.
  2. WIELKI CZWARTEK – to pamiątka ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, po niej przeniesienie Najśw. Sakramentu do tzw. ciemnicy i możliwość adoracji do godz. 20.00.
  3. WIELKI PIĄTEK PAMIĄTKA MĘKI I ŚMIERCI Pana Jezusa na krzyżu. W godzinie śmierci Jezusa o godz. 15,00 będzie Droga Krzyżowa i Koronka do Bożego Miłosierdzia; o godz. 18.00 rozpocznie się LITURGIA WIELKOPIĄTKOWA /adoracja krzyża i przeniesienie Najśw. Sakramentu do symbolicznego grobu/. Możliwość adoracji do godz. 20.30. Ofiary składane podczas adoracji krzyża przeznaczone będą na utrzymanie Grobu Bożego w Jerozolimie. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły – tzn. nie spożywanie potraw mięsnych i ograniczenie posiłków w ciągu dnia. Od W. Piątku rozpocznie się Nowenna przygotowująca do Niedzieli Miłosierdzia.
  4. WIELKA SOBOTA – dzień adoracji Pana Jezusa w symbolicznym grobie. Tradycyjnie tego dnia przynosimy do kościołów koszyczki ze świątecznymi potrawami do spożycia podczas rodzinnych śniadań i spotkań. Święcenie pokarmów od godz. 7.30 do 17.30. Wieczorem o godz. 19.00 rozpocznie się uroczysta liturgia WIGILII PASCHALNEJ poświęceniem ognia na zewnątrz k-ła – przynosimy świece.
  5. WIELKANOC i II ŚWIĘTO – Msze św. według porządku niedzielnego. REZUREKCJA o godz. 6.00 z procesją wokół k-ła – zapraszamy wszystkie grupy i wspólnoty parafialne; ministrantów, lektorów, dziewczynki do sypania kwiatków, asystę. W II święto wspieramy KUL modlitwą i ofiarami do puszek.
  6. W środę po wieczornej Mszy św. planujemy sprzątanie kościoła na święta – prosimy panów i panie o pomoc w tych pracach.
  7. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane w ostatnich dniach; za liczny udział w Rekolekcjach, w Drogach Krzyżowych; rodzicom i katechetkom za obecność na spotkaniach rekolekcyjnych dla dzieci szkolnych.
  8. Przy bocznym ołtarzu do kosza można składać artykuły na świąteczne paczki dla ubogich rodzin lub ofiarę na zakup artykułów. Prosimy również o zwrot papierowych puszek z Jałmużną Wielkopostną.
  9. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Polecamy tygodnik „Niedziela”; „Idziemy” i „Gościa Niedzielnego”. W dzisiejszej „N” m.in. artykuły: „Miłosierny gniew Boga”; „Ostatnie dni Pana Jezusa”; „Franciszek na Malcie”; tekst modlitwy przed posiłkiem w Wielkanoc; bieżące informacje z życia Kościoła; przepisy na świąteczny stół; dobre porady dla zdrowia i inne. W tyg. „Idziemy” m.in. „Zanurzeni w Męce Jezusa”; artykuły o wydarzeniach w Ukrainie i inne.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Marcin Stańczak l.47; Krystyna WAJNGERTNER l.76; Andrzej Kubacki l.55 i Helena Komorowska l.91 ; wieczny odpoczynek