Komunikaty duszpasterskie - 8.05.2022 r.


Komunikaty duszpasterskie - 8.05.2022 r.

  1. Dzisiaj IV Niedziela Wielkanocna przeżywana w Kościele jako Niedziela Dobrego Pasterza; rozpoczyna ona Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne O godz. 18.30 nabożeństwo majowe; o 19.00 wieczorna Msza św. W kościołach naszej archidiecezji zbiórka ofiar do puszek na działalność duszpasterską Arch. Łódzkiej.

  1. Miesiąc MAJ przeżywamy w Kościele jako miesiąc Maryjny – zapraszamy codziennie na tzw. majowe nabożeństwa: w niedziele i uroczystości o godz. 18.30, natomiast w dni powszednie – po wieczornej Mszy św.

  1. We wtorek /10 maja/ na wieczorną Mszę św. i majowe nabożeństwo zapraszamy młodzież, która 13 czerwca ma przyjąć s. bierzmowania – po nabożeństwie spotkanie.

  1. W piątek – 13 maja – rocznica pierwszego objawienia w Fatimie, początek Nabożeństw Fatimskich. Zapraszamy czcicieli Maryi na wieczorną Mszę św., procesję z figurą M. Bożej i różaniec.

  1. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 grupa dzieci kl. III ze szkoły „190” będzie przeżywała uroczystość I Komunii św. W związku z uroczystością I-komunijną, prosimy parafian, aby tą Mszę św. udostępnić gościom i rodzinom dzieci, parafian zapraszamy na Msze św. o innej godzinie. W sobotę /14 V/ o godz. 9.00 odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i pierwsza spowiedź. Zachęcamy do spowiedzi także rodziców dzieci, rodzeństwo i bliskich – niech to będzie duchowy dar dla dzieci od najbliższych. Liturgiczne próby w kościele dla dzieci we wtorek i czwartek o godz. 16.30.

  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane w ostatnim czasie na funkcjonowanie parafii – Bóg zapłać.

  1. Przypominamy, iż kancelaria czynna jest po południu /16 – 17.45/; można rezerwować terminy int. mszalnych na październik.

  1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Polecamy tygodnik „Niedziela”; „Idziemy” i „Gościa Niedzielnego”. W dzisiejszej „N” m.in. „Czy wiara chroni przed lękiem?”; „Maryja ostrzega”; „Pożegnanie przyjaciela” – artykuł o ks. bpie Adamie Lepie; „Pierwsza spowiedź naszego dziecka”; porady dietetyka; dobre rady z Bożej apteki; bieżące informacje z poszczególnych diecezji i Kościoła w Polsce.

  1. Dzisiejszym solenizantkom i solenizantom oraz ostatnich dni życzymy wszelkiego dobra, zdrowia i błogosławieństwa Bożego na każdy dzień.

  1. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Andrzej Sobiecki l.72; Janina Wiśniewska l.95; Jan Woźniak l.88 i Wiesława Słomczewska l.95 - wieczny odpoczynek