Komunikaty duszpasterskie - 22.05.2022 r.


Komunikaty duszpasterskie - 22.05.2022 r.

 1. Dzisiaj VI Niedziela Wielkanocna; IV niedziela maja. W naszej parafii na Mszy św. o godz. 11.00 druga grupa dzieci przystąpi do I Komunii św. O godz. 18.30 nabożeństwo majowe; o 19.00 wieczorna Msza św.

 1. W ramach tzw. Białego Tygodnia od poniedziałku do piątku włącznie, dzieci wraz z rodzicami uczestniczą w wieczornej Mszy św. i majowym nabożeństwie. Jutro dzieci otrzymają pamiątkowe obrazki i będzie wspólne zdjęcie komunijne.

 1. Miesiąc MAJ przeżywamy w Kościele jako miesiąc Maryjny – zapraszamy codziennie na tzw. majowe nabożeństwa.

 1. We wtorek przypada wspomnienie NMP Wspomożenia Wiernych; w czwartek – wspomnienie św. Filipa Neri, kapłana.

 1. W czwartek – 26 maja – przypada Dzień Matki; wieczorna Msza św. będzie w int. wszystkich Matek – zarówno żyjących jak i zmarłych – okażmy pamięć i wdzięczność naszym mamom.

 1. W piątek – 27 maja – ostatni piątek miesiąca, wieczorem Msza św. tzw. wspólna za zmarłych w tym miesiącu; polecanych w wypominkach; zmarłych z grup parafialnych. Będziemy także modlić się za ks. bpa Adama Lepę, związanego z naszą parafią przez wieloletnią posługę wikariuszowską – zapraszamy.

 1. W sobotę o godz. 9.30 zbiórka kandydatów na ministrantów z obu grup komunijnych – prosimy rodziców o zachęcenie swoich synów do grupy ministranckiej; natomiast dziewczynki zachęcamy do scholi – kontakt z p. katechetką Beatą.

 1. Niedziela za tydzień przeżywana będzie w Kościele jako pamiątka Wniebowstąpienia Pana Jezusa. W kościołach naszej archidiecezji zbiórka ofiar do puszek na letnie kolonie dla dzieci z ubogich rodzin organizowane przez łódzką Caritas. Na Mszy św. o godz. 11.00 rocznica I Komunii św. dla dzieci z kl. IV. Spowiedź dzieci, rodziców i bliskich w piątek 27 maja od godz. 17.30. O godz. 19.00 dziękczynną Mszę św. z racji rocznicy święceń kapłańskich będzie sprawował ks. Marcin wraz z kolegami.

 1. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane w ostatnim czasie na funkcjonowanie parafii – Bóg zapłać. Dziękujemy rodzicom dzieci ze szkoły „38”; „194” i sportowej za dar dla parafii – kapę Maryjną; dziękujemy także za dekorację kwiatową kościoła – Bóg zapłać.

 1. Przypominamy, iż kancelaria czynna jest po południu /16 – 17.45/; można rezerwować terminy int. mszalnych na październik. /wolna int. w środę o godz. 7.00/

 1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Polecamy tygodnik „Niedziela”; „Idziemy” i „Gościa Niedzielnego”. W dzisiejszej „N” m.in. Kim była założycielka Żywego Różańca; o ratownikach z kopalni „Pniówek” i „Zofiówka”; relacja z pielgrzymowania do Wandy Malczewskiej; bieżące informacje z poszczególnych diecezji i Kościoła w Polsce a także poznać możemy właściwości lecznicze miodów.

 1. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności: śp. Jan Zagóra l.81 - wieczny odpoczynek...