Komunikaty duszpasterskie - 12.06.2022 r.


Komunikaty duszpasterskie - 12.06.2022 r.

  1. Dzisiaj Niedziela Trójcy Świętej; druga niedziela czerwca. O godz. 18.30 nabożeństwo czerwcowe; o 19.00 wieczorna Msza św. Dzisiaj modlimy się o bezpieczne podróżowanie podczas wakacji, po każdej Mszy św. możliwość poświęcenia samochodów i innych środków lokomocji.

  1. Zapraszamy codziennie wieczorem na tzw. nabożeństwa czerwcowe.

  1. Jutro /13 VI – poniedziałek/ podczas wieczornej Mszy św. ks. bp Marek Marczak udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Zapraszamy rodziców, chrzestnych kandydatów do wspólnej modlitwy. Ofiary zbierane podczas bierzmowania są do przekazania Kurii Metropolitalnej. Jutro także przeżywać będziemy kolejny Dzień Fatimski – bezpośrednio po wieczornej Mszy św. będzie procesja różańcowa z figurą M. Bożej i wspólny różaniec. Procesję różańcową poprowadzi ks. biskup. Zapraszamy wiernych do licznego udziału. Wyjątkowo nabożeństwo czerwcowe będzie w pon. o godz. 17.45.

  1. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Antoniego z Padwy prezbitera i doktora kościoła, we wtorek wspomnienie bł. Michała Kozala, bpa; a w piątek – św. brata Alberta, zakonnika.

  1. Natomiast w czwartek – 16 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. Msze św. będą sprawowane o godz. 6.30; 8.00; 9.30 – po tej Mszy św. wyruszy procesja Eucharystyczna do 4 ołtarzy przygotowanych w tych samych miejscach, co w ubiegłych latach; kolejna Msza św. bezpośrednio po zakończeniu procesji i wieczorem o godz. 19.00. W Boże Ciało nie będzie nabożeństwa czerwcowego – Litanię do Serca P. Jezusa będziemy śpiewać podczas procesji. Proszę wszystkie grupy parafialne i osoby indywidualne o włączenie się w różnorakie przygotowanie do Bożego Ciała, udekorowanie trasy procesji i zaangażowanie w przygotowanie ołtarzy. Odpowiedzialnymi za przygotowanie ołtarzy są: I ołtarz /blok ul. Odyńca 30/ – ks. Marcin i grupa Domowego Kościoła; II ołtarz / blok ul. Kraszewskiego i Naruszewicza/ – ks. Kamil i asysta oraz Caritas Parafialna; III ołtarz – brama wjazdowa do Centrum Służby Rodzinie ul. Odyńca – ks. Jarosław, Akcja Katolicka, R.N.; Ż.R.; IV ołtarz – przy kościele s. Honoratki. Prosimy o udział w procesji dzieci I-komunijne i rocznicowe /dziewczynki do sypania kwiatków; chłopcy do posługi ministranckiej/; Asystę chór i inne grupy. Jest to uroczystość, kiedy chrześcijanin ma obowiązek uczestniczyć we Mszy św. Oddajmy zatem cześć Najświętszej Eucharystii swoim licznym udziałem. Kancelaria w Boże Ciało NIECZYNNA.

  1. W ubiegłą niedzielę zbierane były ofiary do puszki na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. W naszej parafii zebranych było 466 zł – ofiarodawcom mówimy Bóg zapłać.

Dziękujemy także za ofiary składane w ostatnim czasie na funkcjonowanie parafii.

  1. Przypominamy, iż kancelaria czynna jest po południu /godz. 16 – 17.45/; można rezerwować terminy int. mszalnych na listopad.

  1. Akcja Katolicka zaprasza na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy 18 czerwca /sobota/. Kontakt z organizatorami wyjazdu telefoniczny – numer telefonu wyłożony jest na ławkach pod chórem lub informacja u księży.

Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Polecamy tygodnik „Niedziela”; „Idziemy” i „Gościa Niedzielnego”. W dzisiejszej „N” m.in. artykuły dotyczące przyszłych powołań kapłańskich: np. Kim są dzisiejsi ministranci i lektorzy?; wypowiedzi ministrantów i lektorów na temat służby przy ołtarzu; inne artykuły podejmują temat obecności Chrystusa w Eucharystii; jak rozwiązać problemy z węglem?; sylwetki neoprezbiterów; wydarzenia w diecezji; porady dietetyka i inne.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Stanisława Petrykowska-Kalwinek l.81 i Włodzimierz Szałek l.67 - wieczny odpoczynek;