Komunikaty duszpasterskie - 17.07.2022 r.


Komunikaty duszpasterskie - 17.07.2022 r.

  1. Dzisiaj XVI Niedziela Zwykła; III niedziela lipca. W miesiącu lipcu i sierpniu wieczorna Msza św. w niedziele o godz. 20.00.
  1. W tym tygodniu w liturgii: w piątek święto – św. Marii Magdaleny a w sobotę – św. Brygidy, zakonnicy.

  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane w kancelarii oraz na tacę - na funkcjonowanie naszej parafii, także za te dzisiejsze w ramach tacy gospodarczej – Bóg zapłać.

  1. W okresie wakacji w dni powszednie możliwość spowiedzi 15 minut przed Mszami św. /6.45; 745; 17.45/. W niedzielę spowiedź na każdej Mszy świętej. Pamiętajmy o obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Eucharystii, o codziennej modlitwie oraz o zachowaniu bezpieczeństwa podczas podróżowania i wypoczynku.

  1. Zapraszamy w środę na Nowennę do M.B. Nieustającej Pomocy; a w piątek wieczorem na wspólną Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

  1. Zbliża się dzień naszego odpustu parafialnego /6 sierpnia/ - w tym roku będzie to sobota. Uroczysta suma odpustowa z procesją będzie o godz. 18.00. Przewodniczyć jej będzie ks. kanonik Andrzej Partyka – dyrektor łódzkiej Caritas. Tradycyjnie zostały też zaproszone asysty parafialne z naszego miasta, które po zakończonych uroczystościach odpustowych chcemy poczęstować herbatą i ciastem. Dlatego już dziś zwracamy się z prośbą o pomoc w przygotowaniu tego poczęstunku i upieczenie ciast – wrócimy do tego tematu w odpowiednim czasie.

  1. Do nabycia i lektury aktualna prasa katolicka – w tyg. „N” dzisiaj m.in. o współczesnych zagrożeniach dzieci i młodzieży i jak im zapobiegać; o biblijnych korzeniach święta M.B. Szkaplerznej; porady zdrowotne i bieżące informacje z życia diecezji. W tyg. „Idziemy” m.in. O. Salij podpowiada, jak dobrze przeżyć Mszę św. Polecamy też „Gościa Niedzielnego”.

  1. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Małgorzata Staniszewska l.62; Alicja Kapuścińska l.81; Irena Łukaszewska l.92 i Stanisława Kozłowska l.83 – wieczny odpoczynek….