Komunikaty duszpasterskie - 31.07.2022 r.


Komunikaty duszpasterskie - 31.07.2022 r.

  1. Dzisiaj XVIII Niedziela Zwykła; ostatni dzień lipca. W miesiącu lipcu i sierpniu wieczorna Msza św. w niedziele o godz. 20.00. W kościołach naszej archidiecezji dziś zbiórka ofiar do puszek na dzieła prowadzone przez naszą łódzką Caritas.

  1. Jutro rozpoczniemy miesiąc SIERPIEŃ – miesiąc pielgrzymowania do Sanktuariów Maryjnych i uroczystości ku czci M. Bożej. Starajmy się przeżyć ten czas w duchu trzeźwości i odpowiedzialności za naszą Ojczyznę. Jutro 78 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego – pamiętamy o ofiarach tamtych wydarzeń.

  1. W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy: jutro /pon/ - św. Alfonsa Marię Liguoriego, bpa; w czwartek – św. Jana Marię Vianneya, kapłana; w sobotę – święto Przemienienia Pańskiego.

  1. Najbliższy tydzień – to dni, w które modlimy się nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz wynagradzamy za nasze grzechy. Te intencje towarzyszyć nam będą szczególnie w I czwartek; I piątek i I sobotę – nabożeństwa wynagradzające jak w poprzednich miesiącach / w I piątek – po Mszy o 8 i 18; w I sobotę – po Mszy św. o godz. 8/; możliwość spowiedzi zarówno przed jak i na Mszy św.

  1. Z racji zbliżającego się Odpustu ku czci Przemienionego Jezusa od środy rozpocznie się TRIDUUM przygotowujące całą parafię na dzień szczególnych łask przypisane uroczystości odpustowej. Od środy wieczorem do piątku wieczorem modlitwy o przemianę serc i umocnienie w wierze dla całej parafii.

  1. W sobotę – w dzień odpustu – Msze św. będą sprawowane o godz. 7; 8; 9.30 i wieczorem o godz. 18.00 – suma odpustowa, po której wyruszy procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Sumę odpustową sprawować będzie ks. kanonik Andrzej Partyka – dyrektor łódzkiej Caritas. Zapraszamy gości i parafian do licznego udziału w tej uroczystości; zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków, kandydatów na ministrantów, ministrantów starszych i lektorów, chór oraz inne grupy i zespoły parafialne. Asystę parafialną prosimy o udekorowanie terenu wokół kościoła. Tradycyjnie zaproszone zostały asysty z parafii łódzkich, które zgodnie ze zwyczajem chcemy zaprosić na herbatę i ciastko. Stąd nasza prośbą o upieczenie przez parafian ciast, a Parafialną Grupę Caritas oraz osoby z asysty o przygotowanie poczęstunku. W środę po wieczornej Mszy św. planujemy sprzątanie kościoła – prosimy parafian o pomoc w tych pracach.

  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane w kancelarii oraz na tacę – Bóg zapłać. Od jutra można rezerwować terminy intencji na STYCZEŃ. Kancelaria czynna: 16 – 17.45.

  1. W okresie wakacji pamiętajmy o obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Eucharystii, o codziennej modlitwie oraz o zachowaniu bezpieczeństwa podczas podróżowania i wypoczynku.

  1. Do nabycia i lektury aktualna prasa katolicka – w tyg. „N” dzisiaj m.in. o bohaterach 1944 roku; zachęta do podjęcia pielgrzymowania; wydarzenia z naszej archidiecezji; przepisy na kiszone ogórki; porady lekarza i inne. W tyg. „Idziemy” m.in. „Jasna Góra czeka na pielgrzymów”; Warszawa pamięta o swoich bohaterach i inne. Polecamy też „Gościa Niedzielnego”.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Bronisław Sergiel l.80; Wojciech Kaczmarek l.83; Tomasz Barocha l.37 i Janina Mantewka l.74 – wieczny odpoczynek….