Komunikaty duszpasterskie - 7.08.2022 r.


Komunikaty duszpasterskie - 7.08.2022 r.

  1. Dzisiaj XIX Niedziela Zwykła; pierwsza niedziela sierpnia. W miesiącu sierpniu wieczorna Msza św. w niedziele o godz. 20.00.

  1. W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy: /w pon./ jutro - św. Dominika, kapłana; we wtorek – święto św. Teresy Benedykty od krzyża; w środę – św. Wawrzyńca, męczennika; w czwartek – św. Klary.

  1. W sobotę – 13 sierpnia – kolejny Dzień Fatimski. Po Mszy św. wieczornej procesja fatimska połączona z różańcem. Zapraszamy serdecznie czcicieli M. Bożej, by przez Jej wstawiennictwo wypraszać łaskę pokoju i modlić się o nawrócenie grzeszników.

  1. Za nami odpust parafialny. Chcemy podziękować wszystkim osobom, które mają swój udział w jego przygotowaniu: za sprzątanie wnętrza k-ła i dekorację placu wokół k-le; za dekorację kwiatową; za upieczenie ciast, osobom z Caritas Parafialnej za przygotowanie poczęstunku dla zaproszonych asyst; Asyście i Chórowi; lektorom, ministrantom, dziewczynkom za sypanie kwiatków i wszystkim innym grupom i osobom indywidualnym – wszystkim mówimy Bóg zapłać.

  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane w kancelarii oraz na tacę – Bóg zapłać. Można rezerwować terminy intencji mszalnych na STYCZEŃ. Kancelaria czynna: 16 – 17.45.

  1. W ubiegłą niedzielę zbierane były ofiary do puszki jako wsparcie dla działalności łódzkiej Caritas. Zebrane ofiary w kwocie 320 zł wpłacone zostały na konto Caritas łódzkiej. Bóg zapłać ofiarodawcom.

  1. Od 16 sierpnia mają się rozpocząć prace przy konserwacji i malowaniu dachu kościoła – taki termin podał p. dekarz, który ma wykonywać te prace.

  1. Do nabycia i lektury aktualna prasa katolicka – w tyg. „N” dzisiaj m.in. o św. Janie Marii Vianneyu; o pielgrzymce Papieża do Kanady; jak pomóc osobom uzależnionym?; historia parafii Stróża k. Bełchatowa o pracach przy budowie najdłuższego tunelu w Polsce pod rzeką Świną w Świnoujściu; w poradach o diecie w chorobach układu krążenia i inne. W tyg. „Idziemy” m.in. czy zimą nie zmarzniemy?; refleksje na temat ostatniej pielgrzymki Papieża i inne. Polecamy też „Gościa Niedzielnego”.