Komunikaty duszpasterskie - 21.08.2022 r.


Komunikaty duszpasterskie - 21.08.2022 r.

  1. Dzisiaj XXI Niedziela Zwykła; trzecia niedziela sierpnia. Jeszcze dzisiaj i w przyszłą niedzielę wieczorna Msza św. o godz. 20.00. Od września powracamy do godz. 19.00. Dzisiaj rano wyruszyła Piesza Archidiecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę. W zakrystii można się zapisać do tzw. grupy duchowej; modlitwą wspierajmy pielgrzymów w trudzie pielgrzymowania.

  1. W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy: w poniedziałek /jutro/ - NMP Królową; w środę – św. Bartłomieja, apostoła; w sobotę – św. Monikę. Wolne intencje...

  1. W piątek – 26 sierpnia – Uroczystość NMP Częstochowskiej, tzw. Imieniny Matki Bożej. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00; 8.00; 9.30 i 18.00. Postarajmy się uczestniczyć w którejś z tych Mszy św. i łączyć duchowo z pielgrzymami naszej Archidiecezji na Jasnej Górze. Charakter uroczystości znosi post piątkowy – można zatem w piątek spożywać potrawy mięsne.

  1. Ponieważ w ostatni piątek tego miesiąca przypada Uroczystość Maryjna, tradycyjna Msza św. tzw. WSPÓLNA za zmarłych w tym miesiącu, polecanych w wypominkach, z grup parafialnych, będzie sprawowana dzień wcześniej czyli w czwartek wieczorem. Zapraszamy rodziny i bliskich zmarłych na tą Mszę św. i Koronkę.

  1. Zachęcamy do udziału w środowej Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Mszy św. – można zgłaszać swoje intencje dziękczynno-błagalne; a także w piątki wieczorem we wspólnej Koronce.

  1. Rozpoczęły się prace przy konserwacji i malowaniu dachu naszego kościoła. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary składane na tacę i inne wspierające funkcjonowanie parafii – Bóg zapłać.

  1. Można rezerwować terminy int. mszalnych na STYCZEŃ. Kancelaria czynna: 16 – 17.45.

  1. W pierwszą niedzielę września na Mszy św. o godz. 9.30 wyrazimy naszą wdzięczność Bogu i rolnikom za tegoroczne plony ziemi – czyli tzw. Parafialne Dożynki. Zapraszamy parafian do włączenia się swoją obecnością do wspólnego dziękowania.

  1. Do nabycia i lektury aktualna prasa katolicka – w tyg. „N” m.in. „Czy światu grozi głód?”; „Maryja przemówiła w Gietrzwałdzie” o jedynych w Polsce objawieniach Maryjnych; „Zabić „czarnego” – o ciągle narastającej fali agresji wobec księży; bieżące wydarzenia z naszej archidiecezji; dieta po usunięciu pęcherzyka żółciowego; cenne porady lekarzy i inne. Polecamy też tygodnik „Idziemy” i „Gościa Niedzielnego”.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Helena Dobska l.64 – wieczny odpoczynek…