Komunikaty duszpasterskie - 4.09.2022 r.


Komunikaty duszpasterskie - 4.09.2022 r.

Dzisiaj I niedziela września; na Mszy św. o godz. 9.30 podziękujemy Bogu i rolnikom za tegoroczne plony ziemi; o godz. 18.30 nabożeństwo adoracyjne. Wieczorna Msza św. od dzisiejszej niedzieli o godz. 19.00.

  1. W czwartek – 8 września – święto Narodzenia NMP, tzw. Matki Bożej Siewnej. Mszę św. w naszym kościele o godz. 7; 8; 9.30 i 18.00.
  2. Rozpoczął się nowy rok szkolny i katechetyczny – przypominamy rodzicom katechetom, dzieciom i młodzieży o obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy św. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieciom rozpoczynającym naukę w przyszłą niedzielę /11 września/ na Mszy św. o godz. 11.00. Prosimy również o troskę w sprawie katechezy szkolnej i uczestniczenie w niej dzieci i młodzieży.
  3. Można rezerwować terminy intencji mszalnych na miesiąc LUTY.
  4. Trwają prace przy konserwacji i malowaniu dachu kościoła – dziękujemy za wszelkie ofiary składane na ten cel.
  5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jak zawsze tygodniki: Niedziela /w nowej cenie – 10 zł./, Idziemy i Gość Niedzielny, a także Mały Gość Niedzielny dla dzieci.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Henryk Nadol-Błaszczyk – l. 81, Bogusław Staniszewski - l. 87, Teresa Grzelak – l. 89, Zofia Żarkowska – l. 83, Jadwiga Gerszon – l. 88. Wieczny odpoczynek…

KOMUNIKATY KURIALNE:

1. Rekrutacja do Studium Organistowskiego, odbędzie się 14 września od godz. 17.00 przy ul. Zgierskiej 123. Bliższe informacje na stronie internetowej archidiecezji łódzkiej.

2. W Archidiecezjalnym Ośrodku Katechumenalnym zaczyna się kolejny rok przygotowania dorosłych do przyjęcia sakramentów inicjacji chrześcijańskiej: chrztu, bierzmowania, Eucharystii. Spotkania rozpoczną się 19 września 2022 r. o godz. 19.00 przy ul. Ks. I. Skorupki 7 w Łodzi. Więcej informacji na stronie: www.katechumenat-lodz.blogspot.com

3. Centrum Służby Rodzinie w Łodzi zaprasza do wzięcia udziału w grupie wsparcia te osoby pełnoletnie, które wychowały się w rodzinach z problemem uzależnienia od alkoholu lub są w związkach z osobą uzależnioną. Pierwsze spotkanie 7 września 2022 r. przy ul. Broniewskiego 1A. Uczestnictwo w grupie jest bezpłatne. Zapisy mailowo: csr@csr.org.pl lub telefonicznie: 607 131 131.

4. W sobotę 10 września wyruszy ulicami Łodzi Jerycho Rowerowe. Wydarzenie rozpocznie się Mszą św. o godz. 9.00 pod przewodnictwem abp. Grzegorza Rysia w kościele Księży Salezjanów przy ul. Wodnej, a zakończy ok. godz. 18.00 przed kościołem Ojców Jezuitów. Zapisy i szczegółowe informacje na stronie internetowej: www.lodzkiejerycho.pl.

5. Dnia 10 września przypada Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom. W naszej archidiecezji zostało powołane do istnienia duszpasterstwo specjalistyczne skierowane do wszystkich, którzy mają myśli samobójcze lub są po próbach samobójczych. Jego zadaniem jest również towarzyszenie tym, którzy doświadczają żałoby po samobójczej śmierci bliskiej osoby. Szczegóły na stronie internetowej: www.papagenoteam.com. Msza św. w intencji osób w kryzysie będzie sprawowana 10 września o godz. 18.00 w Parafii pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Łodzi (ul. Nawrot 104).