Komunikaty duszpasterskie - 11.09.2022 r.


Komunikaty duszpasterskie - 11.09.2022 r.

  1. Dzisiaj XXIV Niedziela Zwykła; druga niedziela września. Na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieciom rozpoczynającym naukę – serdecznie zapraszamy dzieci wraz rodzicami. Po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie z grupą osób z „R.N.” Zachęcamy zarówno panie jak i panów – czcicieli Matki Bożej do włączenia się formalnie do tej grupy i uczestniczenia w spotkaniach z ks. opiekunem w II niedziele miesiąca po „swojej” Mszy św. o godz. 8.00. Od godz. 18.30 – wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja w ciszy; wieczorna Msza św. o godz. 19.00.

  1. W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy: we wtorek – św. Jana Chryzostoma, biskupa; w środę – święto Podwyższenia Krzyża Świętego; w czwartek – Matki Bożej Bolesnej; w piątek – św. męczenników Korneliusza i Cypriana; w sobotę – 83 rocznica napaści Zw. Radzieckiego na Polskę. W piątek po wieczornej Mszy św. spotkanie z Akcją Katol.

  1. We wtorek – 13 września – kolejny tzw. Dzień Fatimski – zapraszamy na wieczorną Mszę św. i różaniec – na procesję można przynieść świece.

  1. Przypominamy rodzicom, dzieciom i młodzieży o obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy św. a także apelujemy do uczestnictwa w katechezie szkolnej.

  1. Zachęcamy do udziału w Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Mszy św. – można zgłaszać swoje intencje dziękczynno-błagalne; a w piątki wieczorem w Koronce.

  1. Można rezerwować terminy int. mszalnych na LUTY. Kancelaria czynna: 16 – 17.45.

  1. Dziękujemy za wspólną modlitwę dziękczynną za tegoroczne plony ziemi i w intencji rolników. Szczególne słowa podziękowania kierujemy pod adresem osób, które przygotowały procesję z darami: chleby, kwiaty, owoce i warzywa – Bóg zapłać.

  1. W następny poniedziałek /19 IX/ po wieczornej Mszy św. ok godz. 18.45 będzie pierwsze spotkanie dotyczące przygotowania dzieci i organizacji I Komunii św. Prosimy bardzo o obecność rodziców. Natomiast we wtorek /20 IX/ także po wieczornej Mszy św. będzie spotkanie dla młodzieży kl. VII; VIII; I kl. szkół średnich oraz innych osób dotyczące przygotowania do s. bierzmowania. Zgłaszają się bowiem do kancelarii osoby dorosłe, które nie mają bierzmowania z zapytaniem o jego przyjęcie – zapraszamy do włączenia się w to przygotowanie i wiosną po odpowiednim przygotowaniu będą mogły przyjąć ten sakrament.

  1. Do nabycia i lektury aktualna prasa katolicka – w tyg. „N” m.in. relacja z Jasnogórskich Dożynek; czy wiara to prywatna sprawa człowieka; historia jednej z najmniejszych parafii w naszej archidiecezji – par. Łękawa k. Bełchatowa; artykuły dotyczące spraw gospodarczych w kraju i na świecie; specjalna wkładka kolorowa z przepisami – cena 10 zł. Polecamy też tygodnik „Idziemy” w nim m.in. sylwetka nowego błogosławionego JPI; „Gościa Niedzielnego” i małego „Gościa” dla dzieci.

  1. Dobiegły końca prace przy konserwacji i malowaniu dachu kościoła. Dach, wieżyczka i rynny zostały oczyszczone specjalnym środkiem chemicznym a następnie odpowiednią farbą. Materiały niezbędne do wykonania tych prac /środki odkażające dach, farba i inne/ kosztowały 8.450 zł.; robocizna – 46.800 zł. Łącznie – 55.250 zł. Na obecną chwilę zostały uregulowane koszty materiałów czyli 8.450 zł oraz wypłacono 2/3 należności za wykonaną pracę – 33.000 zł. Pozostałą kwotę 22 tys. zł mamy uregulować do końca roku. Tak więc ofiary w kolejne III ndz. miesiąca będą przeznaczone na ten cel. Dziękujemy parafianom za dotychczasowe wsparcie tych prac i ofiary składane zarówno w kancelarii, na tacę jak też przesyłane na konto parafii – Bóg zapłać. Wykonane prace mają zabezpieczyć dach kościoła na blisko 10 lat.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Krystyna Wysoczyńska l.72; Władysława Hekner l.85; Jadwiga Kmieciak l.92; Irena Włodarczyk l.87; Ruta Lewandowska l.91 i Walentyna Piasecka l.72 – wieczny odpoczynek….