Komunikaty duszpasterskie - 25.09.2022 r.


Komunikaty duszpasterskie - 25.09.2022 r.

  1. Dzisiaj XXVI Niedziela Zwykła; czwarta - ostatnia niedziela. Od godz. 18.30 – adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy; wieczorna Msza św. o godz. 19.00. Gościmy dzisiaj polsko-ukraiński zespół muzyczny „SOLOWEJ” z Tarnopola na Ukrainie. Prezentuje utwory religijne, które ma nagrane także na płycie i będzie można je nabywać jako nasze podziękowanie za występ.
  1. W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy: we wtorek – św. Wincentego a Paulo, kapłana; w środę – św. Wacława, męczennika; w czwartek – świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; w piątek – św. Hieronima, kapłana; w sobotę – św. Teresę od Dzieciątka Jezus.

  1. 28 września /środa/ – w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćko – tradycyjna modlitwa „Koronka na ulicach miast”. Zapraszamy na godz. 15.00; spotkanie przy figurze M. Bożej przed wejściem do k-ła i wspólna modlitwa w int. zaprzestania wojny na Ukrainie i pokój na świecie.

  1. W piątek – ostatni piątek miesiąca, wieczorem Msza św. tzw. WSPÓLNA za zmarłych w tym miesiącu, polecanych w wypominkach, ofiarodawców, z grup parafialnych i zmarłych z naszych rodzin. Zapraszamy szczególnie rodziny i bliskich zmarłych w ostatnich tygodniach; po Mszy św. wspólna Koronka.

  1. W sobotę rozpoczniemy nowy miesiąc PAŹDZIERNIK – miesiąc modlitwy różańcowej. W dni powszednie nabożeństwo różańcowe bezpośrednio po Mszy św.; natomiast w niedziele – o godz. 18.15. Z racji I-soboty m-ca po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi; także okazja do spowiedzi.

  1. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 będą poświęcone dzieciom I-komunijnym RÓŻAŃCE jako pamiątka komunijna. Różańce zakupują indywidualnie rodzice. Różaniec dla dzieci będzie we wtorki i czwartki o godz. 17.00, dzieci za udział w tym nabożeństwie będą otrzymywały specjalne wyklejanki

  1. Do nabycia i lektury aktualna prasa katolicka – w tyg. „N” m.in. czy dzisiejszy człowiek wierzy jeszcze Bogu? Relacja z pobytu Papieża w Kazachstanie; o roli aniołów w życiu chrześcijanina, w dodatku „Bliżej Życia” o człowieku, który po 30 latach powrócił do Boga; przepisy kulinarne, porady lekarzy. Polecamy też tygodnik „Idziemy” w nim m.in. artykuł „Dlaczego ludzie porzucają wiarę?; a także „Gościa Niedzielnego” i małego „Gościa” dla dzieci.

  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary indywidualne, przesyłane na konto parafii oraz składane w kancelarii – Bóg zapłać.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Zdzisław Więcław l.70 – wieczny odpoczynek….