Komunikaty duszpasterskie - 9.10.2022 r.


Komunikaty duszpasterskie - 9.10.2022 r.

 1. Dzisiaj XXVIII Niedziela Zwykła; II niedziela października.; o 18.15 – nabożeństwo różańcowe; o 19.00 wieczorna Msza św. /Po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie „Rycerstwa Niepokalanej”/.
 1. W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy: w czwartek – bł. Honorata Koźmińskiego, zakonnika; w sobotę – święto poświęcenia kościoła katedralnego.

 1. We wtorek na wieczorny różaniec zapraszamy młodzież kl. I szkół średnich oraz osoby dorosłe, które chcą się włączyć w przygotowanie do s. bierzmowania. Po różańcu spotkanie z księdzem odpowiedzialnym za przygotowanie do bierzmowania.

 1. W czwartek – /13 X/ - kolejny tzw. Dzień Fatimski. Zapraszamy wszystkich czcicieli M. Bożej na ostatni w tym roku różaniec fatimski połączony z procesją wokół k-ła – prosimy przynieść świece. Mszy św. będzie przewodniczył oraz poprowadzi procesję różańcową ks. kanonik Andrzej Partyka, dyrektor Caritas Łódzkiej oraz nowo mianowany proboszcz Parafii Opatrzności Bożej w Łodzi.

 1. Chcemy w naszej parafii wznowić tzw. Katechezy dla Dorosłych. Takie katechezy istnieją w wielu parafiach i cieszą się zainteresowaniem. Mają na celu m.in. pogłębienie wiedzy i świadomości religijnej. W najbliższy piątek po różańcu /ok. 19-ej/ zapraszamy na pierwsze spotkanie; tematem I-go spotkania będzie historia powstawania Pisma świętego. Zapraszamy dorosłych jak również młodzież - szczególnie osoby z Akcji Katolickiej, Zespołu Synodalnego; grup Maryjnych, młodzież przygotowującą się do bierzmowania i inne.

 1. Najbliższa niedziela przeżywana będzie w Kościele jako tzw. Niedziela Papieska, upamiętniająca wybór na Papieża Polaka – Karola Wojtyły /16 X 1978 r./. Tradycyjnie w kościołach odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na żywy pomnik JPII, jaką jest Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera kształcenie zdolnej młodzieży z małych miejscowości i ubogich rodzin. Dzieci ze szkolnej grupy Caritas wraz z p. katechetką będą rozprowadzały na Mszach św. przedpołudniowych papieskie kremówki.

 1. Trwa miesiąc PAŹDZIERNIK – miesiąc modlitwy różańcowej. Przypominamy - w dni powszednie nabożeństwo różańcowe bezpośrednio po Mszy św. wieczornej /ok. 18.30/; natomiast w niedziele – o godz. 18.15. Różaniec dla dzieci będzie we wtorki i czwartki o godz. 17.00, dzieci za udział w tym nabożeństwie będą otrzymują wyklejanki.

 1. Do nabycia i lektury aktualna prasa katolicka – w tyg. „N” m.in. temat „Kogo wychowuje dzisiejsza szkoła”; „Siła różańca”; bieżące sprawy gospodarcze, społeczne i Kościoła; porady lekarzy, przepisy kulinarne i inne. W tyg. „Idziemy” m.in. o współczesnych trendach w małżeństwie; ; Polecamy „Gościa Niedzielnego” i małego „Gościa” dla dzieci.

 1. Dziękujemy za wszelkie ofiary indywidualne, przesyłane na konto parafii oraz składane w kancelarii – Bóg zapłać. Można rezerwować intencje mszalne na m-c MARZEC.

 1. Zbliża się miesiąc listopad – m-c pamięci i modlitwy za zmarłych. Można zgłaszać zmarłych na tzw. wypominki, modlić się będziemy za poleconych w wypominkach w niedziele przed Mszą św. o godz. 8.00; w ostatni piątek miesiąca w ramach tzw. Mszy św. wspólnej za zmarłych oraz w piątki wieczorem odmawiając Koronkę do B. Miłosierdzia.

 1. Od jutra /pon./ będzie sprawowana w naszej parafii Msza św. gregoriańska za śp. ks. bpa Adama Lepę, który przez wiele lat pracował w naszej parafii jako wikariusz, a później wielokrotnie gościł z posługą biskupią. Przez 30 dni będziemy polecać jego duszę Bożemu Miłosierdziu; godziny Mszy św. w poszczególne dni proszę sprawdzać w ramach tygodniowych intencji wywieszonych w gablocie na zewnątrz k-ła lub na stronie internetowej naszej parafii.

 1. Dzisiaj odbywa się w całej Polsce liczenie wiernych uczestniczących w Mszach św. oraz przystępujących do Komunii św. Takie liczenie odbywa się raz w roku do celów statystycznych.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Sabina Kotaszewicz l. 74 i Mirosław Szymański l.84 – wieczny odpoczynek….

KOMUNIKATY KURIALNE:

- 10 X – przypada Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego; o godz. 10.00 ks. Arcybiskup w archikatedrze będzie sprawował Mszę św. w int. osób chorych psychicznie, ich rodzin i opiekunów.

- 15 X /sobota/ Dzień Dziecka Utraconego w Sanktuarium Życia przy ul Łagiewnickiej zaprasza na godz. 15.oo na wspólną modlitwę i spotkanie

- w przyszłą niedzielę /16 X/ o godz. 19.00 w archikatedrze rozpoczną się rekolekcje akademickie „Na Dobry Początek” – szczególne zaproszenie dla rozpoczynających studia;

- można jeszcze się zapisać na zajęcia w ramach Ekumenicznej Szkoły Biblijnej – szczegóły w Internecie; na plakatach oraz w gablocie ogłoszeń na zewnątrz kościoła.