Komunikaty duszpasterskie - 30.10.2022 r.


Komunikaty duszpasterskie - 30.10.2022 r.

 1. Dzisiaj XXXI Niedziela Zwykła; V ostatnia niedziela października.; o 18.15 – nabożeństwo różańcowe.
 1. Jutro ostatni dzień października, ostatnie też w tym roku nabożeństwo różańcowe – zapraszamy szczególnie te osoby, które w nim jeszcze nie uczestniczyły.

 1. We wtorek rozpoczniemy kolejny miesiąc – LISTOPAD. 1 listopada to Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w naszym kościele o godz. 6.30; 8.00; 9.30; 11.00 i 19.00. NIE będzie Mszy św. o godz. 12.30 – w tym czasie nawiedzamy cmentarze i uczestniczymy w nabożeństwach na cmentarzach. Przypominamy, iż Uroczystość Wszystkich Świętych należy do tzw. świąt nakazanych i chrześcijanin ma obowiązek tego dnia uczestniczyć we Mszy świętej – samo nawiedzenie cmentarza nie czyni zadość temu obowiązkowi. Apelujemy o właściwe i godne zachowanie się na cmentarzach; zauważmy też kleryków seminarium Duchownego, którzy tradycyjnie zbierać będą ofiary do puszek na utrzymanie i funkcjonowanie tej ważnej uczelni. Na cmentarzu na Kurczakach procesja z modlitwami za zmarłych o godz. 14.00.

 1. W środę – 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny, dzień szczególnej pamięci i modlitwy za wszystkich zmarłych. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00; 8.00; 9.30 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 9.30 procesja po kościele i modlitwy za zmarłych. Zgłoszone wypominki jednorazowe będą odczytane w części podczas procesji po kościele po Mszy św. o godz. 9.30; pozostała część po Mszy św. o godz. 18.00 połączona z Koronką za zmarłych. Wypominki roczne i półroczne będą czytane tak jak dotychczas przed Mszą św. o godz. 8.00 w niedziele. Zmarłych możemy w dalszym ciągu zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

 1. Od 1 do 8 listopada włącznie nawiedzając cmentarze i odmawiając modlitwę możemy zyskać codziennie odpust zupełny. Odpust można ofiarować tylko za zmarłych.

 1. W tym tygodniu: I czwartek; I piątek i I sobota miesiąca – pamiętajmy o wynagrodzeniu za nasze grzechy i wdzięczności za s. Eucharystii i Kapłaństwa. Okazja do spowiedzi, nabożeństwa wynagradzające w I piątek po Mszy św. o godz. 8 i 18; w I sobotę – po godz. 8.00. Do chorych księża udadzą się w I piątek od godz. 9.00.

 1. W przyszłą niedzielę /6 XI/ na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie książeczek dzieciom I-komunijnym /książeczki zakupują indywidualnie rodzice/.

 1. Do nabycia i lektury aktualna prasa katolicka – dziś dominują artykuły o tematyce życia, przemijania, śmierci np. „Pytania o życie wieczne”; „Przemijanie – dramat czy nadzieja”; „Jak dobrze przeżyć żałobę” znajdziemy też bieżące inf. z życia K-ła; porady lekarzy i dietetyków.

 1. Dziękujemy za wszelkie ofiary indywidualne, przesyłane na konto parafii, składane w kancelarii i na tacę – Bóg zapłać. Od środy można rezerwować int. na m-c KWIECIEŃ. Jest wolna intencja mszalna jutro /pon./ o godz. 7.00.

 1. W ubiegłą niedzielę z racji Niedzieli Misyjnej zbierane były ofiary do puszek na rzecz Misji. W naszej parafii zebraliśmy kwotę 785 zł – przekazana została zgodnie z przeznaczeniem – ofiarodawcom mówimy Bóg zapłać. Dziękujemy też za ofiary na Misje składane przy nabywaniu kalendarzy.

 1. Uczniowie ze szkoły sportowej KOKORO przy ul. Krochmalnej proponują pomoc osobom starszym i potrzebującym za zakresie pomocy w zakupach, towarzyszeniu na spacerze, zamówieniu wizyty u lekarza czy usługi internetowej. W kancelarii lub zakrystii można zgłaszać dane osób, które chcą skorzystać z takiej pomocy.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Piotr Szczepanek l.54 i Stanisław Zamojski l.62 – wieczny odpoczynek…