Komunikaty duszpasterskie - 13.11.2022 r.


Komunikaty duszpasterskie - 13.11.2022 r.

  1. Dzisiaj XXXIII - przedostatnia Niedziela Zwykła w roku kościelnym; II niedziela listopada; o 18.30 – adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy; o 19.00 Msza św.
  1. W tym tygodniu: w czwartek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy; w piątek – bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy

  1. W czwartki zapraszamy młodzież na wieczorną Mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie w salce parafialnej.

  1. Nasz chór parafialny DZWON” obchodzi w tym roku Jubileusz 125-lecie swojego istnienia i swojej działalności. Z tej racji oraz z racji zbliżającego się dnia patronki chórów kościelnych /św. Cecylii/ w przyszła niedzielę /20 XI/ o godz. 12.30 będzie sprawowana dziękczynna Msza św. w intencji chóru i osób, które go tworzą, a także będziemy polecali Bogu zmarłych chórzystów i opiekunów chóru. Dla uświetlenia Jubileuszu chór 15 minut przez południową Mszą św. oraz 15 minut po Mszy św. wykona kilka utworów o charakterze patriotycznym i Maryjnym.

  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary indywidualne, przesyłane na konto parafii, składane w kancelarii i na tacę – Bóg zapłać. Można rezerwować int. na m-c KWIECIEŃ a także zgłaszać zmarłych na tzw. wypominki.

  1. W ramach przeżywanego w Kościele Dnia Ubogich, ks. abp i Caritas zachęca do włączenia się w ogólnopolską akcję „Torba Charytatywna” polegającą na zakupie artykułów spożywczych lub chemicznych i ofiarowania ich potrzebującym. Torby są wyłożone na ławkach pod chórem; prosimy o ich zwrot do końca listopada.

  1. Do nabycia i lektury aktualna prasa katolicka – dziś w „N” na stronie tytułowej zdjęcie JPII i pytanie: „Dlaczego atakują” – wewnątrz artykuły broniące wielkości Papieża; ponadto artykuły nawiązujące do Święta Niepodległości; bieżące wydarzenia z życia Kościoła i naszej archidiecezji. W tyg. „Idziemy” m.in. o zmianach w pracy Episkopatu Polski. Do nabycia także „Gość Niedzielny” - Zachęcamy do lektury.

  1. Komunikaty Kurialne i nasze parafialne umieszczone są w gablocie na zewnątrz k-ła.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Elżbieta Szymańska l.75 i Zdzisława Figarska l.88 – wieczny odpoczynek…