Komunikaty duszpasterskie - 20.11.2022 r.


Komunikaty duszpasterskie - 20.11.2022 r.

  1. Dzisiaj XXXIV - ostatnia Niedziela Zwykła w roku kościelnym, przeżywana jako Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata. Bezpośrednio po Mszy św. o godz. 12.30 będzie krótkie nabożeństwo Eucharystyczne - recytowana litania do Serca P. Jezusa i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najśw. Sercu P.J. O godz. 18.30 – nabożeństwo różańcowe; o 19.00 Msza św.
  1. W tym tygodniu: jutro /pon./ wspomnienie Ofiarowania NMP; we wtorek - św. Cecylii; w czwartek – św. Andrzeja i jego towarzyszy, męczenników.

  1. Najbliższy piątek będzie ostatnim piątkiem m-ca listopada – zapraszamy na wieczorną Mszę św. za zmarłych w tym m-cu, polecanych w wypominkach, zmarłych z grup parafialnych, ofiarodawców i dusz czyśćcowych; po Mszy św. wspólna Koronka.

  1. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nowy ROK LITURGICZNY /KOŚCIELNY/ a zarazem Adwent, przygotowujący nas do pamiątki Narodzenia P. Jezusa.

  1. W ubiegłą niedzielę zbierane były ofiary do puszki na rzecz ubogich i jako pomoc prześladowanym za wiarę. Zebrane ofiary w kwocie 950 zostały przeznaczone do kasy Kurii Metropolitalnej. Ofiarodawcom mówimy Bóg zapłać.

  1. Chcielibyśmy poinformować parafian, iż w ostatnich dniach została uregulowana kwota należności za malowanie dachu naszego kościoła. We wrześniu wykonawcy prac na dachu, wypłacona została kwota 33 tys. zł. Do uregulowania pozostała kwota 22 tys. zł. Dzięki ofiarności parafian – szczególnie w III niedziele miesiąca – oraz składanym ofiarom indywidualnym udało się zgromadzić brakującą kwotę 22 tys. zł. Zatem wszystkie koszty związane z malowaniem dachu kościoła zostały uregulowane i nie ma już żadnego zadłużenia. Raz jeszcze wszystkim ofiarodawcom mówimy z serca Bóg zapłać. Rozpoczynamy ogrzewanie kościoła, a co za tym idzie będą rachunki za gaz. Stąd teraz ofiary z III niedziel miesiąca przeznaczać będziemy na pokrycie kosztów ogrzewania k-ła. Uwrażliwiamy jednocześnie, aby zamykać drzwi kościoła. Można też przesyłać ofiary na konto Parafii, które jest udostępnione na stronie internetowej.

  1. Ks. abp i Caritas zachęca do włączenia się w ogólnopolską akcję „Torba Charytatywna” polegającą na zakupie artykułów spożywczych lub chemicznych i ofiarowania ich potrzebującym. Torby są wyłożone na ławkach pod chórem; prosimy o ich zwrot do końca listopada.

  1. Do nabycia i lektury aktualna prasa katolicka – dziś tematem głównym „N” jest wolność; ponadto co wydarzyło się w Kościele w ostatnim tygodniu; ciekawe artykuły, przepisy i porady w dodatku „N”. W tyg. „Idziemy” m.in. o pomocy dla Ukrainy; relacja z pielgrzymki papieża na Półwyspie Arabskim i inne. Do nabycia także „Gość Niedzielny” - Zachęcamy do lektury.

  1. Komunikaty Kurialne i nasze parafialne umieszczone są w gablocie na zewnątrz k-ła.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Janina Cieślak l.78; Janina Jakubik l.84 i Jadwiga Woźniak l.82 – wieczny odpoczynek….