Komunikaty duszpasterskie - 29.01.2023 r.


Komunikaty duszpasterskie - 29.01.2023 r.

  1. Dzisiaj IV Niedziela Zwykła roku kościelnego; V ostatnia niedziela stycznia. Od godz. 18.30 adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy; o 19.00 wieczorna Msza św.

  1. W tym tygodniu wspominać będziemy w liturgii: we wtorek – św. Jana Bosko, kapłana; natomiast w czwartek – święto Ofiarowania Pańskiego /MB Gromnicznej/. Msze św. będą sprawowane w naszym kościele o godz. 7; 8; 9.30 i 18. Ofiary zbierane tego dnia na Mszach św. będą przeznaczone na potrzeby zakonów kontemplacyjnych naszej archidiecezji. Na Mszach św. poświęcenie gromnic. Natomiast w archikatedrze z udziałem osób konsekrowanych i poświęconych służbie Bożej Msza św. o godz. 12.00.

  1. We wtorek /31 stycznia/ zapraszamy na godz. 18.00 młodzież kl. VII i VIII; po Mszy św. spotkanie w ramach katechezy przygotowującej do bierzmowania.

  1. W środę rozpoczniemy miesiąc LUTY – zatem w tym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek; I piątek i I sobotę miesiąca – postarajmy się przeżywać te dni w duchu wdzięczności za dar Eucharystii i Kapłaństwa oraz wynagrodzenia za grzechy ludzkości. Nabożeństwa wynagradzające w piątek i sobotę po Mszy św. o godz. 8.00. Możliwość spowiedzi na Mszach św.; po południu od godz. 17.30. Od godz. 9.00 księża udadzą się do chorych w domach.

  1. W niedzielę za dwa tygodnie czyli 12 lutego po Mszy św. o godz. 11.00 będzie spotkanie z rodzicami dzieci, które przygotowują się do I Komunii św.

  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę, składane w kancelarii, przesłane na konto parafialne – Bóg zapłać. Od czwartku można będzie rezerwować terminy int. mszalnych m-c LIPIEC. Są wolne intencje pod koniec lutego i w kolejnych miesiącach.

  1. Zapraszamy w środy wieczorem na Nowennę do M.B. Nieustającej Pomocy; w piątki wieczorem na wspólną Koronkę do B. Miłosierdzia.

  1. Przy bocznym ołtarzu wyłożona jest prasa katolicka. Jak zawsze do nabycia i lektury tygodnik „N”; „Idziemy”; „Gość Niedzielny”. W dzisiejszej „N” m.in. jak dobrze przeżywać starość; co kryje się w tajemnicy Ofiarowania Jezusa w świątyni; bieżące sprawy Kościoła i życia społecznego; specjalny dodatek poświęcony jest św. JPII. W tyg. „Idziemy” m.in. artykuł uświadamiający nas, że każdy człowiek ma powołanie; o różnych formach życia konsekrowanego; wspomnienie nauczania papieża Benedykta XVI; dodatek o św. JPII i inne. Zachęcamy do lektury.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności śp. Urszula Banasik l.72 i Grzegorz Łuczyński l.68 /krawiec, który szył sutanny, pogrzeb p. Grzegorza w czwartek o godz. 13.10 na cmentarzu katolickim na Zarzewie/wieczny odpoczynek….