Komunikaty duszpasterskie - 12.02.2023 r.


Komunikaty duszpasterskie - 12.02.2023 r.

  1. Dzisiaj VI Niedziela Zwykła roku kościelnego; II niedziela lutego. Po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie grupy „Rycerstwa Niepokalanej”. O godz. 18.30 adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy; o 19.00 wieczorna Msza św.

  1. W tym tygodniu wspominać będziemy w liturgii: we wtorek – św. Cyryla i Metodego, patronów Europy.

  1. Zapraszamy w środy wieczorem na Nowennę do M.B. Nieustającej Pomocy; w piątki wieczorem na wspólną Koronkę do B. Miłosierdzia.

  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę, składane w kancelarii, przesłane na konto parafialne – Bóg zapłać. Można rezerwować terminy int. mszalnych m-c LIPIEC. Są także wolne intencje w marcu i w kolejnych miesiącach.

  1. Tydzień temu ogłaszaliśmy o planowanej w czerwcu pielgrzymce w Bieszczady. Mamy już komplet - 57 zapisanych osób, a nawet listę rezerwową, gdyby ktoś zrezygnował. W maju przypomnimy o wpłacie drugiej raty należności, ewentualnie przekażemy inne ważne informacje jeśli się pojawią.

  1. Przy bocznym ołtarzu wyłożona jest prasa katolicka. Jak zawsze do nabycia i lektury tygodnik „N”; „Idziemy”; „Gość Niedzielny”. W dzisiejszej „N” m.in. o chorobie i cierpieniu, które właściwie rozumiane może otworzyć oczy na wiele spraw; bieżące sprawy Kościoła, specjalny dodatek. W tyg. „I” m.in. o opiece nad starszymi i roli Domów Pomocy Społecznej; relacja z pielgrzymki Papieża do Afryki i inne. Zachęcamy do lektury.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności śp. Henryk Krajewski l.94; Bronisław Domaniewski l.89 i Elżbieta PYĆ l.81 wieczny odpoczynek…