Komunikaty duszpasterskie - 5.03.2023 r.


Komunikaty duszpasterskie - 5.03.2023 r.

  1. Dzisiaj II Niedziela W. Postu; I niedziela MARCA. o godz. 18.15 – Gorzkie Żale z nauką pasyjną; o godz. 19.00 Msza św. W kościołach dziś zbiórka ofiar do puszek na Misje. /na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie świec dzieciom I-komunijnym/

  1. W czwartek na wieczorną Mszę św. zapraszamy młodzież kl. I szkół średnich, która w kwietniu ma przyjąć s. bierzmowania; po Mszy św. kolejna katecheza przygotowawcza w domu parafialnym.

  1. W piątek DROGI KRZYŻOWE: po Mszy św. o godz. 8.00; o 17.00 dla dzieci i po wieczornej Mszy św. /czyli ok. 18.30/./ Po Drodze Krzyżowej /ok. 19.15/ katecheza dla dorosłych – tematem katechezy będzie jeden z dokumentów Papieża Benedykta XVI.

  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na funkcjonowanie naszej parafii – Bóg zapłać. Dziękujemy też za ofiary zbierane do puszek na kontynuowanie rozpoczętych budowli kościołów – ofiara w kwocie – 670 została przekazana do kasy Kurii.

  1. Powtarzamy informację, iż można rezerwować terminy int. mszalnych na m-c SIERPIEŃ oraz że Wielkopostne Rekolekcje w naszej parafii przewidziane są dla wszystkich grup parafialnych od V Niedzieli W. Postu /od 26 do 29 marca/. Dzieci będą miały swoje spotkania rekolekcyjne w niedzielę o godz. 11.00; w pon. wt. i środę o godz. 17.00.

  1. Dziękujemy za udział w adoracji Najśw. Sakramentu w ramach 40-godzinnego nabożeństwa oraz w środowej Mszy św. w ramach Wielkopostnego Kościoła Stacyjnego.

  1. Na ławkach pod chórem są wyłożone papierowe skarbonki w ramach dorocznej akcji Caritas „Jałmużna Wielkopostna”. Można je pobrać i zwrócić z ofiarami w Wielkim Tygodniu. Przy bocznym ołtarzu wystawiony jest też kosz i puszka na świąteczne wsparcie rodzin ubogich naszej parafii. Obok na ławce wyłożona jest prasa katolicka. Jak zawsze do nabycia i lektury tygodnik „N”; „Idziemy”; „Gość Niedzielny”. W dzisiejszej „N” m.in. manipulacja klimatem; ratować człowieka czy klimat; bieżące sprawy Kościoła i naszej archidiecezji; specjalny dodatek. W tyg. „I” m.in. „Z misjonarzami budujemy Kościół” a także relacja z „Areny Młodych” w ramach rekolekcji dla młodzieży i inne. Zachęcamy do lektury.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności śp. Honorata GŁĄBSKA l.94; Aleksander Ruta l.89; Maria Okrój l.82; Aleksandra Kuśmierek l.86; Elżbieta Frydrysiak l.70; Bogdan Urbański l.77 i Krzysztof Pasek l.67 wieczny odpoczynek….