Komunikaty duszpasterskie - 12.03.2023 r.


Komunikaty duszpasterskie - 12.03.2023 r.

  1. Dzisiaj III Niedziela W. Postu; II niedziela MARCA. o godz. 18.15 – Gorzkie Żale z nauką pasyjną; o godz. 19.00 Msza św.

  1. W środę wieczorem w ramach Mszy św. Nowennowej modlić się będziemy w int. ks. Infułata Józefa Fijałkowskiego z racji zbliżających się Imienin – zapraszamy parafian.

  1. W piątek DROGI KRZYŻOWE: po Mszy św. o godz. 8.00; o 17.00 dla dzieci i po wieczornej Mszy św. /czyli ok. 18.30/./

  1. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 będzie krótkie spotkanie z dziećmi i rodzicami dzieci I-komunijnymi – prosimy rodziców o obecność.

  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na funkcjonowanie naszej parafii – Bóg zapłać. Dziękujemy też za ofiary zbierane do puszek na Misje – ofiara w kwocie – 525 zł została przekazana do kasy Kurii.

  1. Można rezerwować terminy int. mszalnych na m-c SIERPIEŃ; są też wolne intencje w miesiącach wcześniejszych.

  1. Dotarły do naszej parafii baranki i świece w kształcie pisanek wielkanocnych – jest to coroczna akcja Caritasu. Rozprowadzanie ich rozpoczniemy od przyszłej niedzieli.

  1. Wczoraj w łódzkiej archikatedrze ks. bp Ireneusz Pękalski udzielił błogosławieństwa do wykonywania posługi lektora w Kościele. Do obowiązków lektora należy m.in. czytanie Słowa Bożego czyli fragmentów Pisma św. podczas Mszy św. i innych nabożeństw. Pośród 120 lektorów z całej archidiecezji byli też czterej nasi parafianie: Dawid Antczak; Adam Budzichowski; Dawid Okupski i Jakub Piotrowski. Dziękuję ks. Kamilowi za opiekę nad ministrantami i nowymi lektorami, dziękujemy ich rodzicom a nowym lektorom gratulujemy i życzymy owocnej posługi przy ołtarzu.

  1. Zachęcamy też do pobierania papierowych skarbonek w ramach dorocznej akcji Caritas „Jałmużna Wielkopostna” – wyłożone są pod chorem na ławkach. Przy bocznym ołtarzu wystawiony jest też kosz i puszka na świąteczne wsparcie rodzin ubogich naszej parafii. Obok na ławce wyłożona jest prasa katolicka. Jak zawsze do nabycia i lektury tygodnik „N”; „Idziemy”; „Gość Niedzielny”. W dzisiejszej „N” m.in. 10 rocznica pontyfikatu Papieża Franciszka; „Małżeństwo z ateistą” – jak rozwiązywać problemy rodzinne w takim przypadku; miesiąc po trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii; bieżące sprawy Kościoła i naszej archidiecezji; rachunek sumienia pomocny w dobrej spowiedzi wielkanocnej oraz specjalny dodatek. W tyg. „I” m.in. jak rozumieć Franciszka – 10 lat pontyfikatu i inne. Zachęcamy do lektury.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności śp. Henryk Mianowski l.86; Jerzy Foczpański l.90 i Gabriela Kwiatkowska l.84 – wieczny odpoczynek…..