Komunikaty duszpasterskie - 26.03.2023 r.


Komunikaty duszpasterskie - 26.03.2023 r.

  1. Dzisiaj V Niedziela W. Postu; IV ostatnia niedziela MARCA – rozpoczęcie REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH. Nauki rekolekcyjne na każdej Mszy św. oraz podczas Gorzkich Żalów o godz. 18.15 – zachęcamy do włączenia się w to bezpośrednie przygotowanie duchowe oraz do spowiedzi wielkanocnej.

  1. Porządek spotkań Rekolekcyjnych w poniedziałek; wtorek i środę jest taki sam: nauki rekolekcyjne na Mszach św. o godz. 7.00; 9.30 i 18.00; o godz. 17.00 swoje spotkanie mają dzieci od kl. II do VI włącznie. Młodzież od kl. VII zapraszamy na godz. 18.00. W DNI RKOLEKCYJNE NIE BĘDZIE Mszy św. o godz. 8.00. W poniedziałek wieczorem zapraszamy młodzież, która uczestniczy w przygotowaniu do przyjęcia s. bierzmowania oraz ich rodziców. We wtorek o godz. 9.30 będzie udzielony s. chorych – prosimy, aby pomóc w dotarciu do k-ła osobom starszym, będzie możliwość spowiedzi. W środę – ostatni dzień rekolekcji, możliwość zyskania odpustu zupełnego. Ofiary z wtorku i środy będą przeznaczone do dyspozycji ks. Rekolekcjonisty. Spowiedź na każdej Mszy św. Dzieci swoje spotkania rekolekcyjne zakończą w środę Mszą św. o godz. 17.00.

  1. Najbliższy piątek będzie ostatnim piątkiem miesiąca – zatem wieczorna Msza św. będzie ofiarowana za zmarłych w tym miesiącu; z grup parafialnych, polecanych w wypominkach, ofiarodawców i dusze w czyśćcu – zapraszamy szczególnie rodziny zmarłych. DROGI KRZYŻOWE: po Mszy św. o godz. 8.00; o 17.00 dla dzieci i po wieczornej Mszy św. Od kilku lat najbliższa Droga Krzyżowa po Rekolekcjach jest Parafialną Drogą Krzyżową wynagradzającą za grzechy i podziękowaniem za łaski otrzymane podczas W. Postu i Rekolekcji. Jeśli pogoda pozwoli pójdziemy z krzyżem za zewnątrz kościoła – bardzo serdecznie wszystkich parafian zapraszamy.

  1. W sobotę rozpoczniemy nowy miesiąc – KWIECIEŃ; zatem przeżywać będziemy I sobotę m-ca - dzień wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP – nabożeństwo i różaniec po Mszy św. o godz. 8.00.

  1. W niedzielę za tydzień – 2 kwietnia – będzie to już Niedziela Palmowa, która rozpocznie w Kościele Wielki Tydzień. Poświęcenie gałązek palmowych na początku każdej Mszy św. Natomiast uroczysta procesja z palmami przed Mszą św. o godz. 11.00. Na Mszach św. będzie zbiórka ofiar do puszek na przygotowanie i dekorację kwiatową symbolicznego Grobu Bożego w naszym kościele.

  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na funkcjonowanie naszej parafii – Bóg zapłać.

  1. Wychodząc z k-ła mamy możliwość nabywania baranków i świec w kształcie pisanek wielkanocnych – jest to coroczna akcja Caritasu wspierająca pomoc ubogim rodzinom. Baranki są po 5 zł; pisanki po 13 zł; paschaliki po 15 zł. Baranki i świece są także do nabycia w kancelarii.

  1. Od jutra można się zapisywać w kancelarii na paczki świąteczne dla ubogich. Wydawanie paczek będzie w Wielką Sobotę w godz. 11 – 13. Przy bocznym ołtarzu wystawiony jest kosz i puszka, gdzie można składać artykuły dla ubogich. Prosimy też o zwrot papierowych skarbonek „Jałmużna Wielkopostna”.

  1. Obok na ławce wyłożona jest prasa katolicka. W dzisiejszej „N” m.in. jak zadbać o dobrą spowiedź; o tajemnicy Zwiastowania; kulisy zamordowania ks. Blachnickiego; bieżące sprawy Kościoła i naszej archidiecezji; porady lekarzy i dietetyków dla seniorów. W tyg. „I” m.in. co wolno w poście, a czego nie powinno się czynić; jak wygląda codzienne życie osób niepełnosprawnych i inne. Do nabycia także „Gość Niedzielny i Mały Gość – dla dzieci. Zachęcamy do lektury. Komunikaty Kurialne oraz Parafialne a także Intencje Mszalne wywieszone są w gablocie na zewnątrz k-ła.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności śp. Jadwiga Rucz l.89; Hanna Wdowiak l.70 i Teresa Szysz l.87 wieczny odpoczynek….