Komunikaty duszpasterskie - 9.04.2023 r.


Komunikaty duszpasterskie - 9.04.2023 r.

  1. Dzisiaj WIELKANOC – Msze św. według porządku niedzielnego. Nie będzie dziś spotkania grupy „R.N.” O godz. 18.45 Koronka do B. Miłosierdzia w ramach Nowenny przygotowującej do Niedzieli Miłosierdzia.

  1. Jutro Wielkanocny Poniedziałek – porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę; o godz. 18.45 modlitwy i Koronka do B. Miłosierdzia. W kościołach zbiórka ofiar do puszek na KUL.

  1. Najbliższy tydzień przeżywać będzie w Kościele w ramach tzw. Oktawy Wielkanocnej. Charakter tych dni znosi post piątkowy, czyli w najbliższy piątek można będzie spożywać pokarmy mięsne.

  1. Każdego dnia po wieczornej Mszy św. modlitwy i Koronka do B. Miłosierdzia w ramach przygotowania do Niedzieli Miłosierdzia.

  1. 20 kwietnia ks. bp Marek Marczak udzieli s. bierzmowania młodzieży naszej parafii związku z tym we wtorek o godz. 14.00 obowiązkowe spotkanie dla osób, które mają przyjąć ten sakrament.

  1. Dziękujemy osobom za włączenie się w przygotowanie naszego kościoła na święta: za sprzątanie kościoła; ks. Jarosławowi i p. Beacie za przygotowanie, dekorację kwiatową symbolicznego grobu P. Jezusa i ciemnicy; za ofiary składane na kwiaty do grobu; liturgicznej służbie ołtarza; scholi, p. organiście i p. katechetce Beatce; chórowi, p. kościelnym i wszystkim innym osobom. Dziękujemy wszystkim za liczny udział w Niedzieli Palmowej i dzisiaj w procesji oraz Mszach św. Dziękujemy za świąteczne paczki dla ubogich rodzin; za puszki z Jałmużną Wielkopostną i każdy inny gest życzliwości i dobroci – Bóg zapłać.

  1. Można w kancelarii rezerwować intencje mszalne na m-c WRZESIEŃ; są też wolne intencje w kwietniu i kolejnych miesiącach. Osoby, które dokonały rezerwacji terminów Mszy, prosimy o wcześniejsze podawanie intencji.

  1. 6 maja /sobota/ planujemy jednodniową pielgrzymkę autokarową do Lichenia – głównie dla osób z grup parafialnych /Ż,R.; R.N.; asysta; chór; Akcja Katolicka/; mogą się też zapisywać inne osoby. Zapisy w kancelarii od wtorku. Koszt wyjazdu: 100 zł – wpłata przy zapisie. W tej kwocie koszty przejazdu autokarem, ubezpieczenie grupy oraz obiad w Domu Pielgrzyma w Licheniu. Szczegóły godzinowe wyjazdu podamy w późniejszym czasie.

  1. Przy bocznym ołtarzu wyłożona jest świąteczna prasa katolicka. W dzisiejszej „N” m.in. „Prawda o Wielkiej Nocy” – data i dowody Zmartwychwstania; bieżące sprawy Kościoła i naszej archidiecezji; porady lekarzy i dietetyków dla seniorów. W tyg. „I” m.in. o bazylice Grobu Bożego; o łowickich tradycjach wielkanocnych i inne. Do nabycia także „Gość Niedzielny i Mały Gość – dla dzieci. Zachęcamy do lektury.

Życzenia Wielkanocne: Chrystus Zmartwychwstał, żyje i jest między nami. Dzielimy się szczególnie w tych dniach tą radosną nowiną. Życzymy wszystkim odkrywania w swoim życiu obecności Boga i odkrywania wartości pustego grobu. Gościom i parafianom życzymy radosnego przeżywania tych dni w gronie rodzinnym. Prosimy o przekazanie świątecznych życzeń także osobom starszym i chorym. Wszystkim życzymy spokojnych, pełnych ciepła i serdeczności świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

  1. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności śp. Stanisław Grzywaczyński l.79 - wieczny odpoczynek...