Komunikaty duszpasterskie - 16.04.2023 r.


Komunikaty duszpasterskie - 16.04.2023 r.

  1. Dzisiaj II Niedziela Wielkanocna przeżywana jest w Kościele jako Niedziela Miłosierdzia i rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie grupy Ż. R.; o godz. 18.30 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Koronka. Dzisiejsza Uroczystość kościelna jest patronalnym świętem Caritas. Przy tej okazji pragniemy podziękować naszej Parafialnej Caritas – jej szefowej p. Alinie Wiatr oraz pozostałym osobom za zaangażowanie i pomoc na rzecz ubogich, potrzebujących pomocy, podczas różnych zbiórek charytatywnych i akcji parafialnych. Dzisiejsza Msza św. w int. Caritas Parafialnej i nasza modlitwa niech będzie formą wdzięczności za otwartość serca i życzliwość.

  1. W czwartek na wieczornej Mszy św. ks. bp Marek Marczak udzieli młodzieży sakramentu bierzmowania. Młodzież, rodziców i świadków prosimy o skorzystanie z sakramentu pokuty i pojednania – spowiadamy na każdej Mszy św. w niedziele i dni powszednie. Próba liturgiczna dla młodzieży we wtorek po wieczornej Mszy św.

  1. W piątek po wieczornej Mszy św. kolejne spotkanie dla chętnych w ramach Katechezy Dorosłych – zapraszamy wszystkich pragnących pogłębić swoją świadomość religijną.

  1. Zgodnie z informacją przekazaną rodzicom i dzieciom I-komunijnym w najbliższy piątek i sobotę w Domu Katechetycznym będą rozmowy dopuszczające dzieci do I Komunii św. W piątek po południu dla szkoły „38”; w sobotę – dla pozostałych szkół. Prosimy o obecność według harmonogramu przekazanego rodzicom na ostatnim zebraniu w marcu.

  1. 6 maja /sobota/ planujemy jednodniową pielgrzymkę autokarową do Lichenia – głównie dla osób z grup parafialnych /Ż,R.; R.N.; Caritas Parafialna; asysta; chór; schola; Akcja Katolicka; lektorzy; ministranci/; mogą się też zapisywać inne osoby. Zapisy w kancelarii. Koszt wyjazdu: 100 zł – wpłata przy zapisie. W tej kwocie koszty przejazdu autokarem, ubezpieczenie grupy oraz obiad w Domu Pielgrzyma w Licheniu. Szczegóły godzinowe wyjazdu podamy w późniejszym czasie.

  1. Przypominamy, iż można w kancelarii rezerwować intencje mszalne na m-c WRZESIEŃ; są też wolne intencje w kwietniu i kolejnych miesiącach. Osoby, które dokonały rezerwacji terminów Mszy, prosimy o wcześniejsze podawanie intencji. W tym tygodniu są wolne intencje w czwartek, piątek i sobotę.

  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane w ostatnich dniach w kościele i kancelarii. Ofiary zbieranego puszek na KUL w kwocie 620 zostały przesłane na konto uczelni – ofiarodawcom mówimy Bóg zapłać.

  1. Przy bocznym ołtarzu wyłożona jest prasa katolicka. W dzisiejszej „N” m.in. podkreślenie znaczenia Miłosierdzia Bożego; o rocznicy ofiar Katynia i Smoleńska; świadectwo czytelników „N” o św. JPII; bieżące sprawy Kościoła i naszej archidiecezji; porady lekarzy i dietetyków dla seniorów. W tyg. „I” m.in. o darze Bożego Miłosierdzia; biblista przybliża symbolikę Miasta Bożego w Piśmie św. i inne. Do nabycia także „Gość Niedzielny i Mały Gość – dla dzieci. Zachęcamy do lektury.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności śp. Janina Michalska l.83 i Jacek Kuleszka l.67 wieczny odpoczynek…..