Komunikaty duszpasterskie - 23.04.2023 r.


Komunikaty duszpasterskie - 23.04.2023 r.

 1. Dzisiaj IV Niedziela Wielkanocna przeżywana jest w Kościele jako Niedziela Biblijna. O godz. 18.30 Nabożeństwo Słowa Bożego; o godz. 19.00 Msza św.

 1. Jutro przeżywać będziemy w Kościele Uroczystość świętego Wojciecha, bpa i męczennika, głównego Patrona Polski – przeniesioną z dnia dzisiejszego. Msze św. o godz. 7; 8 i 18 – zapraszamy, by polecać wspólnie w modlitwie naszą Ojczyznę.

 1. We wtorek przypada święto św. Marka, Ewangelisty /dzień Imienin ks. bpa Marka Marczaka oraz naszego ks. wikariusza ks. Jarosława/; w sobotę święto św. Katarzyny Sieneńskiej.

 1. Także we wtorek o godz. 17.00 będzie w kościele spotkanie dzieci I-komunijnych i rodziców ze szkoły „38”; „194” i KOKORO dotyczące s. pokuty i pojednania – prosimy o obecność.

 1. Środową Nowennę do M.B. Nieustającej Pomocy oraz wieczorną Mszę św. będzie sprawował ks. Jarosław, ofiarujmy Solenizantowi naszą wdzięczną modlitwę.

 1. W piątek ostatni piątek miesiąca – wieczorna msza św. tzw. WSPÓLNA za zmarłych w tym m-cu, polecanych w wypominkach, zmarłych z zespołów parafialnych, z naszych rodzin, ofiarodawców i dusze w czyśćcu – zapraszamy.

 1. Są jeszcze wolne miejsca na jednodniową pielgrzymkę autokarową do Lichenia – głównie dla osób z grup parafialnych, ale mogą się też zapisywać inne osoby. Koszt wyjazdu: 100 zł – wpłata przy zapisie w kancelarii. W tej kwocie koszty przejazdu autokarem, ubezpieczenie grupy oraz obiad w Domu Pielgrzyma w Licheniu. W drodze powrotnej nawiedzenia Sanktuarium św. s. Faustyny w Świnicach Warckich. Spotkanie uczestników wyjazdu w naszym kościele na wspólnej modlitwie o godz. 6.00; o 6.15 zajmowanie miejsc w autokarze; wyjazd w drogę o godz. 6.30. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc…

 1. Przypominamy, iż można w kancelarii rezerwować intencje mszalne na m-c WRZESIEŃ.

 1. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane w ostatnich dniach w kościele i kancelarii. – ofiarodawcom mówimy Bóg zapłać.

 1. Zostało ustawione i odpowiednio zabezpieczone rusztowanie wokół dzwonnicy, które umożliwi prace przy odnowieniu elewacji. Na czas tych prac nie będą używane dzwony.

 1. Przy bocznym ołtarzu wyłożona jest prasa katolicka. W dzisiejszej „N” m.in. próba odpowiedzi na pytanie: skąd tyle agresji wśród młodych?; bieżące sprawy Kościoła i naszej archidiecezji; porady lekarzy i dietetyków. W tyg. „I” m.in. rozmowa z dziennikarką o wierze i dawanym świadectwie w mediach i inne. Do nabycia także „Gość Niedzielny i Mały Gość – dla dzieci. Zachęcamy do lektury.

 1. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności śp. Maria Bauer l.94 i Barbara Szcześniak l.86 - wieczny odpoczynek...