Komunikaty duszpasterskie - 30.04.2023 r.


Komunikaty duszpasterskie - 30.04.2023 r.

 1. Dzisiaj IV Niedziela Wielkanocna przeżywana jest w Kościele jako Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna tydzień modlitw o powołania. Od godz. 18.30 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy; o godz. 19.00 Msza św.

 1. Jutro rozpoczniemy nowy miesiąc MAJ, przeżywać będziemy ten czas w duchu Maryjnym. Zapraszamy na majowe nabożeństwa, które będą w niedziele o godz. 18.30, a w dni powszednie po wieczornej Mszy św./ ok. 18.30/. 1 maja – w liturgii wspomnienie św. Józefa Robotnika; święto pracy, kancelaria będzie NIECZYNNA.

 1. We wtorek przypada wspomnienie liturgiczne św. Atanazego, bpa; w czwartek – św. Floriana, męczennika; w sobotę – św. apostołów Filipa i Jakuba.

 1. W środę – 3 maja – Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki Polski dzień wolny od pracy. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy św., które będą sprawowane według porządku niedzielnego; nabożeństwo majowe w środę o 18.30. Kancelaria w środę NIECZYNNA.

 1. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca – starajmy się przeżyć te dni zgodnie z przesłaniem, jakie one niosą, wynagradzając za grzechy. Od godz. 9-ej rozpoczną się wizyty księży u chorych w domach; od 17.30 spowiedź.

 1. W sobotę o godz. 6.00 w kościele spotkanie uczestników wyjazdu do Lichenia na wspólnej modlitwie; o 6.15 zajmowanie miejsc w autokarze; wyjazd w drogę o godz. 6.30. Planowany powrót ok., godz. 19-ej.

 1. Od wtorku można w kancelarii rezerwować intencje mszalne na m-c PAŹDZIERNIK. Jest wolna int. w czwartek o godz. 8.00.

 1. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane w ostatnich dniach w kościele i kancelarii. – ofiarodawcom mówimy Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na działalność duszpasterską Archidiecezji Łódzkiej.

 1. Zbliża się czas I Komunii św. w naszej parafii. Tradycyjnie będą to III i IV niedziela maja; rocznica I Komunii św. w I ndz. czerwca /4 VI/. Zebranie w sprawie rocznicy I Komunii św. z rodzicami i dziećmi w poniedziałek 9 maja o godz. 19.00 – prosimy o obecność.

 1. Ks. Marcin zaprasza w czwartki na godz. 18.00 na Mszę św. a następnie na spotkanie młodzież, która przystąpiła ostatnio do s. bierzmowania.

 1. Przy bocznym ołtarzu wyłożona jest prasa katolicka. W dzisiejszej „N” m.in. o wspólnej odpowiedzialności za powołania; „Papież Franciszek broni świętego papieża; świadectwa czytelników „N” o św. JPII; bieżące sprawy Kościoła i naszej archidiecezji; porady lekarzy i dietetyków. W tyg. „I” także dominuje temat powołań do służby w Kościele; na czym polegało dzieło ks. Blachnickiego i inne. Do nabycia także „Gość Niedzielny i Mały Gość – dla dzieci. Zachęcamy do lektury.

12. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności śp. Marianna Jakuła l.92; Halina Malinowska l.67 i Longin Sowiński l.89 wieczny odpoczynek…..