Komunikaty duszpasterskie - 7.05.2023 r.


Komunikaty duszpasterskie - 7.05.2023 r.

 1. Dzisiaj V Niedziela Wielkanocna; I niedziela MAJA. O godz. 18.30 nabożeństwo majowe; o godz. 19.00 Msza św. Dziś zbiórka ofiar do puszek na działalność duszpasterską Archidiecezji Łódzkiej.

 1. Jutro Uroczystość kościelna św. Stanisława bpa i męczennika, głównego Patrona Polski. Msze św. jak w każdy dzień powszedni – zapraszamy solenizantki i solenizantów.

 1. W sobotę – 13 maja - 42 rocznica zamachu na św. JPII; rocznica objawień fatimskich. Po wieczornej Mszy św. pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie –zapraszamy wszystkich czcicieli M. Bożej na procesję różańcową.

 1. Można rezerwować intencje mszalne na m-c PAŹDZIERNIK. Są też wolne terminy we wcześniejszych miesiącach.

 1. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane w ostatnich dniach w kościele i kancelarii. – ofiarodawcom mówimy Bóg zapłać.

 1. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe – w dni powszednie codziennie po wieczornej Mszy św.; w niedzielę o 18.30 /przed wieczorną Mszą św./.

 1. Zbliża się czas I Komunii św. w naszej parafii. W tym tygodniu przewidziane są próby ustawienia dzieci ze szkoły „38” i sportowej. Ponadto jutro o godz. 19.00 spotkanie dla dzieci i rodziców ze szkoły „190” dotyczące s. pokuty i pojednania; we wtorek /9 maja/ o godz. 19.00 - zebranie z rodzicami i dziećmi w sprawie rocznicy I Komunii św.prosimy o obecność.

 1. Rodzice dzieci komunijnych organizują pielgrzymkę autokarową z dziećmi do Częstochowy 6 czerwca. Są wolne miejsca w autokarze, więc można skorzystać z okazji i się zapisać. Koszt wyjazdu 60 zł. Chętni mogą się zgłaszać do księży.

 1. Ks. Marcin zaprasza w czwartki na godz. 18.00 na Mszę św. a następnie na spotkanie młodzież, która przystąpiła ostatnio do s. bierzmowania.

 1. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę w Bieszczady prosimy o dokonywanie wpłaty pozostałej części należności /najlepiej w czwartki na dyżurze kancelaryjnym ks. Proboszcza/.

 1. W najbliższą sobotę /13 maja/ o godz. 16.00 będzie majowe nabożeństwo oraz poświęcenie nowej figury M. Bożej zakupionej przez parafię przy kapliczce przy ul. Dąbrowskiego. Poprzednia figura została przed Wielkanocą ukradziona. Zapraszamy czcicieli M.B. na to modlitewne spotkanie.

 1. Przy bocznym ołtarzu wyłożona jest prasa katolicka. W dzisiejszej „N” m.in. o objawieniach Maryjnych; czym się różni Kościół katolicki w St. Zjednoczonych od tego w Polsce; jak wychowywać dzieci w relacji do P. Boga; bieżące sprawy Kościoła i naszej archidiecezji; porady lekarzy i dietetyków. Tyg. „I” jest numerem podwójnym z ubiegłej niedzieli………………. i inne. Do nabycia także „Gość Niedzielny i Mały Gość – dla dzieci. Zachęcamy do lektury. Cena „N” – 10 zł; tyg. „Idziemy” – 7 zł.

 1. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności śp. Bożena Tarczyńska l.74 i Marianna Niebelsk l.88 wieczny odpoczynek…..