Komunikaty duszpasterskie - 14.05.2023 r.


Komunikaty duszpasterskie - 14.05.2023 r.

 1. Dzisiaj VI Niedziela Wielkanocna; II niedziela MAJA. O godz. 18.30 nabożeństwo majowe; o godz. 19.00 Msza św.

 1. We wtorek przypada święto św. Andrzeja Boboli, zakonnika i męczennika, patrona Polski.

 1. W przyszłą niedzielę /Uroczystość Wniebowstąpienia P. Jezusa/ na Mszach św. o godz. 11.00 i 12.30 dwie grupy dzieci z kl. III - ze szkoły „38” oraz sportowej i „194” przystąpią do I Komunii św. W związku z tą uroczystością prosimy parafian, aby te Msze św. udostępnić gościom i rodzicom dzieci - parafian zapraszamy na Msze św. o innej godzinie. W sobotę /20 maja/ o godz. 9.30 rozpocznie się nabożeństwo odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych i pierwsza spowiedź. Zachęcamy do spowiedzi także rodziców dzieci, rodzeństwo i bliskich – niech to będzie prawdziwe święto Eucharystii dla całej rodziny. Dzieci ze szkoły „190” przystąpią do I Komunii św. w następną niedzielę /28 V – Zesłanie Ducha św./ na Mszy św. o godz. 11.00; natomiast rocznica I Komunii dla dzieci z kl. IV – 4 czerwca o godz. 11.

 1. Rodzice dzieci komunijnych organizują pielgrzymkę autokarową z dziećmi do Częstochowy 6 czerwca. Są wolne miejsca w autokarze, więc można skorzystać z okazji i się zapisać. Koszt wyjazdu 60 zł. Chętni mogą się zgłaszać do księży.

 1. Przypominamy informację, iż można rezerwować intencje mszalne na m-c PAŹDZIERNIK. Są też wolne terminy we wcześniejszych miesiącach.

 1. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane w ostatnich dniach w kościele i kancelarii. – ofiarodawcom mówimy Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę – III miesiąca ofiary będą przeznaczone na pokrycie kosztów odnowienia naszej dzwonnicy – prace trwają.

 1. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe – w dni powszednie codziennie po wieczornej Mszy św.; w niedzielę o 18.30 /przed wieczorną Mszą św./

 1. W piątek – po majowym nabożeństwie spotkanie grupy Akcji Katolickiej.

 1. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę w Bieszczady prosimy o dokonywanie wpłaty pozostałej części należności /najlepiej w czwartki na dyżurze kancelaryjnym ks. Proboszcza/.

 1. Przy bocznym ołtarzu wyłożona jest prasa katolicka. W dzisiejszej „N” m.in. co mówią objawienia o Polsce; św. Andrzej Bobola – postać niezwykła; bieżące sprawy gospodarcze, społeczne, Kościoła i naszej archidiecezji; porady lekarzy i dietetyków. W tyg. „I” m.in. jak nie zagubić sensu I Komunii św. w całości jej przygotowania; o wartościach rodzinnych I Komunii św.; relacja z pielgrzymki Papieża na Węgry i inne. Do nabycia także „Gość Niedzielny i Mały Gość – dla dzieci. Zachęcamy do lektury. Cena „N” – 10 zł; tyg. „Idziemy” – 5 zł.

 1. Uczestnicy pielgrzymki do Lichenia ufundowali dla parafii dwa jednakowe białe ornaty, które zostały poświęcone na Mszy św. o godz. 8.00 i będą używane do Mszy św. Ofiarodawcom dziękujemy i mówimy wdzięczne Bóg zapłać.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności śp. Wojciech Turski l.85; Zdzisław Jugowicz l.77; Mirosław Reszelewski l.72 i Halina Matusiak l.97 wieczny odpoczynek…..