Komunikaty duszpasterskie - 21.05.2023 r.


Komunikaty duszpasterskie - 21.05.2023 r.

  1. Dzisiaj VII Niedziela Wielkanocna; pamiątka Wniebowstąpienia Pana Jezusa; o godz. 18.30 nabożeństwo majowe; o godz. 19.00 Msza św.

  1. W Kościele trwa Nowenna przygotowująca do Uroczystości Zesłania Ducha św. Stosowne modlitwy nowennowe w ramach majowego nabożeństwa.

  1. W naszej parafii pierwsza grupa dzieci przystępuje do I Komunii św. Wraz z dziećmi i ich rodzicami przeżywamy tzw. Biały Tydzień, uczestnicząc w wieczornej Mszy św. i majowym nabożeństwie. Jutro wieczorem dzieci otrzymają pamiątkowe obrazki i będzie wspólne zdjęcie komunijne.

  1. W środę przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych; natomiast w piątek /26 V/ przypada Dzień Matki, będziemy się modlić za nasze mamy żyjące i polecać B. Miłosierdziu zmarłe. Będzie to też ostatni piątek m-ca maja, zatem wieczorem tzw. WSPÓLNA Msza św. za zmarłych w tym m-cu. Zapraszamy rodziny trwające w żałobie po śmierci bliskich.

  1. Tego dnia – a więc w piątek przypada 11 rocznica święceń kapłańskich ks. Kamila, który wraz z kolegami będzie sprawował dziękczynną Mszę św. za dar kapłaństwa w naszym kościele o godz. 18.00. Zapraszamy parafian do modlitwy za kapłanów-jubilatów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

  1. W przyszłą niedzielę /Uroczystość Zesłania Ducha św./ na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci z kl. III - ze szkoły „190” przystąpią do I Komunii św. W związku z tym prosimy parafian, aby tę Msze św. udostępnić gościom i rodzicom dzieci - parafian zapraszamy na Msze św. o innej godzinie. W kościołach zbiórka ofiar do puszek na kolonie letnie organizowane dla dzieci przez Caritas. W sobotę /27 maja/ o godz. 9.30 rozpocznie się nabożeństwo odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych i pierwsza spowiedź. Zachęcamy do spowiedzi także rodziców dzieci, rodzeństwo i bliskich – niech to będzie prawdziwe święto Eucharystii dla całej rodziny.

  1. Można skorzystać z okazji i wraz z dziećmi I-komunijnymi udać się na Jasną Górę – 6 czerwca. Koszt wyjazdu 60 zł. Chętni mogą się zgłaszać do księży.

  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane w ostatnich dniach w kościele i kancelarii. – Bóg zapłać. Także za dzisiejsze przeznaczone na trwające prace przy dzwonnicy.

  1. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę w Bieszczady prosimy o dokonywanie wpłaty pozostałej części należności /najlepiej w czwartki na dyżurze kancelaryjnym ks. Proboszcza/.
  2. Przy bocznym ołtarzu wyłożona jest prasa katolicka. W dzisiejszej „N” m.in. artykuły: „Nie taka spowiedź straszna”; „Ofiary nienawiści” – o nowych błogosławionych K-ła z Francji; bieżące sprawy gospodarcze, społeczne, Kościoła i naszej archidiecezji; porady lekarzy i dietetyków. W tyg. „I” m.in. jak być dobrą i odpowiedzialną mamą; o praktyce zawierzania siebie i rodzin Matce Bożej; jakie poparcie społeczeństwa ma władza w Rosji? i inne. Do nabycia także „Gość Niedzielny i Mały Gość – dla dzieci. Zachęcamy do lektury.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności śp. Jan Szczepański l.83; Aniela Grzeszczak l.82 i Bronisław Błaszczyk l.79 – wieczny odpoczynek…..