Komunikaty duszpasterskie - 28.05.2023 r.


Komunikaty duszpasterskie - 28.05.2023 r.

  1. Dzisiaj pamiątka Zesłania Ducha św.; o godz. 11.00 dzieci z kl. III - ze szkoły „190” przystąpią do I Komunii św.; o godz. 18.30 nabożeństwo majowe oraz stosowne modlitwy do Ducha św.; o godz. 19.00 Msza św. Dzisiejsza Uroczystość kończy w Kościele Okres Wielkanocny – a co za tym idzie także czas spowiedzi i komunii św. wielkanocnej. W kościołach naszej archidiecezji dzisiaj zbiórka ofiar do puszek na letnie kolonie dla dzieci organizowane przez Caritas. Dzieci z dzisiejszej grupy I komunijnej zapraszamy wraz z rodzicami do przeżywania tzw. Białego Tygodnia /jutro wieczorem wspólne zdjęcie i rozdanie obrazków I-komunijnych/.

  1. Jutro II dzień Zielonych Świąt – w Kościele święto NMP Matki Kościoła. W środę /31 V/ święto Nawiedzenia NMP; w czwartek – /1 czerwca/ rozpoczniemy miesiąc czerwiec / - święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, I czwartek m-ca, Dzień Dziecka. W I piątek i I sobotę – nabożeństwa wynagradzające po Mszy św. o godz. 8; okazja do spowiedzi; w I piątek posługa kapłanów u chorych w domach od godz. 9-ej.

  1. W piątek od godz. 17.30 rozpocznie się spowiedź przez rocznicą I Komunii św. – zapraszamy dzieci rocznicowe wraz z rodzicami; a w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 rocznica I Komunii św.

  1. Od czwartku rozpoczną się nabożeństwa czerwcowe po Mszy św. wieczornej – zapraszamy.

  1. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30 odbędzie się w naszym k-le koncert w wykonaniu uczniów i nauczycieli Niepublicznej Szkoły Muzycznej I stopnia Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Łodzi. Wystąpią soliści i chór szkoły – wstęp wolny – zapraszamy.

  1. Centrum Służby Rodzinie przeżywa Jubileusz 25-lecia swojej działalności. W ramach tego obchodu w poniedziałek 29 maja o godz. 11.30 ks. abp Grzegorz Ryś będzie sprawował w Centrum Służby Rodzinie dziękczynną Mszę św. i otworzy 24 Łódzkie Dni Rodziny. Natomiast w przyszłą niedzielę 4 czerwca o godz. 12.30 w naszym k-le będzie Msza św. w intencji rodzin; od godz. 13.30 przewidziany jest Piknik Rodzinny na zakończenie Łódzkich Dni Rodziny – zapraszamy. Szczegółowy program wywieszony jest w gablotach.

  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane w ostatnich dniach w kościele i kancelarii. – Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na prace przy świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

  1. Przy bocznym ołtarzu wyłożona jest prasa katolicka. W dzisiejszej „N” m.in. artykuły: „Czy można zrozumieć Kościół bez Maryi?” nawiązujący do jutrzejszego święta NMP Matki Kościoła; „Nie pozwalaj na zło” w nawiązaniu do śmierci małego Kamilka z Częstochowy; bieżące sprawy gospodarcze, społeczne, Kościoła i naszej archidiecezji; porady lekarzy i dietetyków. W tyg. „I” m.in. „Jak mówi Duch do Kościoła?”; o nowych szafarzach i szafarkach Komunii św. w naszej archidiecezji i inne. Do nabycia także „Gość Niedzielny i Mały Gość – dla dzieci. Zachęcamy do lektury. Mamy też do nabycia w zakrystii mini album „Niedzieli” w cenie 15 zł, dotyczący najważniejszych wydarzeń w naszej narodowej historii.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności śp. Czesława Krupińska l.94; Elżbieta Kotusiewicz l.69 i Marianna Musiał l.87 – wieczny odpoczynek…