Pielgrzymka do Włoch - Zaproszenie


Pielgrzymka do Włoch - Zaproszenie

Ojciec Święty Franciszek 9 lipca, po modlitwie “Anioł Pański” ogłosił listę 21 nowych kardynałów. Wśród nich znalazł się nasz Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś Metropolita Łódzki. Konsystorz, podczas którego Ojciec Święty Franciszek mianuje nowych kardynałów odbędzie się 30 września. Jest to historyczne wydarzenia w dziejach naszej archidiecezji. Z tej okazji w dniach 25 września – 1 października br. chcemy zorganizować z naszej parafii pielgrzymkę do Włoch, gdzie centralnym punktem będzie udział w konsystorzu.

Wyjazd rano w poniedziałek 25 września – powrót w nocy z niedzieli na poniedziałek 1 października. W programie pielgrzymki m.in.: Wenecja – zwiedzanie miasta, rejs statkiem do wyspy Burano, Asyż – miasto św. Franciszka, zwiedzanie Rzymu: Plac św. Piotra, Bazylika św. Piotra, Forum Romanum, Bazylika św. Jana na Lateranie, Święte Schody, Fontanna di Trevi, Schody Hiszpańskie, Panteon, Awentyn, Zatybrze, Orvieto, Padwa – Bazylika św. Antoniego. Cena 2650 zł. + 200 Euro. W cenie 6 noclegów w hotelach 3* oraz 4*, 6 śniadań, 6 obiadokolacji i 1 obiad, bilety objęte programem zwiedzania, komunikacji miejskiej, opłaty przewodników, system Tour-Guide (słuchawki podczas zwiedzania). Zapisy w kancelarii od poniedziałku. Przy zapisie wpłata zaliczki 1000 zł. Reszta kwoty do 15 września. Euro w autokarze.

Opiekunem grupy jest ks. Kamil. Program ogólny jest do wglądu w kancelarii i zakrystii oraz w gablocie. Dostępny jest także na stronie parafialnej /poniżej należy kliknąć "pobierz plik"/. Bliższe informacje u ks. Kamila.

tel. 42 203 24 34, e-mail: xkamilp@gmail.com

AKTUALIZACJA (18.08.2023 r.)

Obecnie mamy już komplet osób na wyjazd do Włoch. Zgłoszenia przyjmujemy jedynie na listę rezerwową.

Informacje praktyczne przed pielgrzymką do Włoch

Drodzy Państwo
Przygotowując rzeczy niezbędne do zabrania na pielgrzymkę do Rzymu, prosimy pamiętać,że temperatura w Rzymie podczas naszego pobytu będzie wynosić w dzień ok. 25-27 stopni, w nocy ok. 16 stopni. Odrobinę chłodniej będzie w Wenecji i Padwie. Wchodząc do Kościołów musimy mieć spodnie i spodnice przynajmniej do kolan, oraz zakryte ramiona. Spacerując po trasie naszej pielgrzymki potrzebne będą wygodne buty- sandały na grubym spodzie – wszędzie mamy bruk.
Pierwszym posiłkiem jest obiad około godz. 14.00-14.30 w Czechach. Do hotelu przyjedziemy późnym wieczorem , w hotelu nie ma już żadnego posiłku. Trzeba zabrać jedną kanapkę więcej z domu. We Włoszech śniadanie to zwykle bułka lub inne pieczywo, ser żółty, masło, czasem rogalik i jajko. Nie ma pomidorów ani innych warzyw do śniadania. Do picia przy śniadaniu jest woda, sok, herbata i kawa. Obiadokolacją to na pierwsze danie pasta, czyli makaron z sosem pomidorowym lub innym, na drugie danie mięso lub ryba, ziemniaki lub frytki, lub warzywa, deser. Na stołach w karafkach woda do picia. Nie wynosimy jedzenia z jadalni. Proszę pamiętać o zabraniu lekarstw, które przyjmujecie Państwo codziennie. Proszę również zabrać ze sobą leki na tzw. wszelki wypadek.
Kontakty we Włoszech są inne tzn. komórkę i wszystkie cienkie wtyczki można włączyć, natomiast czajnik do herbaty lub grzałkę niekoniecznie. Proszę spakować się w walizkę średniej wielkości o wadze do 16 kg, do środka autobusu proponujemy zabrać małą torebkę z kanapką, wodą, Proponujemy zabranie 3 butelek o,5 l z wodą mineralną. Nie zabieramy zgrzewek wody, czy innych napojów do autokaru. W Rzymie, woda pitna jest dostępna bez problemów z miejskich kraników- bezpłatnie. Proszę nie zabierać ze sobą szklanych i metalowych butelek z wodą. Nie wolno z nimi wchodzic do kościołów. można zabrać 2 małe paczki z kabanosami tudzież inne przekąski, ceny we Włoszech nie zabijają. Kawa to koszt ok. 2,5-3 Euro, lód z 2 gałek 3,5 Euro, kawałek goracej pizzy ok. 4 Euro, porcja makaronu+ piwo ok. 15 Euro. Polecamy zabranie kieszonkowego- minimum 150 euro. W hotelach do naszej dyspozycji zawsze są ręczniki, mydełko, płyn do kąpieli. Toalety po trasie i na miejscu są płatne, warto mieć przy sobie monety euro. Siedzenia w autobusie przydzielone są zgodnie z kolejnością zapisów. W sobotę wielkie wydarzenie KONSYSTORZ, będziemy tuż obok, czyli na Placu Sw. Piotra. Ok. 12.00 wyjedziemy z Rzymu w kierunku Orvieto. Z Orvieto do hotelu w Boara Pisani mamy ponad 300 km. Planowany dojazd do hotelu ok. 22.00.
W niedzielę po wczesnym śniadaniu jedziemy do Padwy, tam Msza Sw i zwiedzanie Bazyliki Sw. Antoniego, a potem czas wracać do domu. Późnym wieczorem, ok. 20.00 zjemy gorącą obiadokolację w Czechach, stamtąd tylko 450 km do Łodzi.
Planowane zakończenie pielgrzymki ok.03.00.
Prosimy również pomyśleć o zdrowiu. Objęci jesteście Państwo ubezpieczeniem obejmującym wydarzenia na imprezie. Osobom chorym na choroby przewlekłe, a niechcącym się doubezpieczać proponujemy wyrobienie EKUZ – jesteśmy w Unii.
Proszę zabrać ze sobą uśmiech, optymizm… Ważne jest by pielgrzymka stała się naszym wielkim przeżyciem. Każdy przecież niesie pod sercem prośby lub podziękowania, które złoży w wybranym sanktuarium, kościele, miejscu. Obok nas będą ludzie, którym warto zaufać, z którymi warto rozmawiać, bo łączy nas ta sama miłość. Doceńmy uśmiech, zapomnijmy o niewygodach, znajdźmy prawdziwe światło, a nasza droga niech będzie zawsze pełna słońca.