Komunikaty duszpasterskie - 3.09.2023 r.


Komunikaty duszpasterskie - 3.09.2023 r.

  1. Dziś I niedziela września; o godz. 11.00 Msza św. z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego i katechetycznego, o godz. 18.30 nabożeństwo adoracyjne, o godz. 19.00 ostatnia Msza św.

  1. W tym tygodniu I czwartek miesiąca. Tego dnia modlimy się o nowe, liczne i święte powołania do służby w Kościele.

  1. W piątek 8 września obchodzimy Święto Narodzenia NMP. W tradycji ludowej znane jako Święto Matki Bożej Siewnej. Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 9.30 i 18.00. Tego dnia błogosławi się ziarno siewne i nasiona.

  1. W kancelarii parafialnej można rezerwować intencje mszalne na miesiąc LUTY. Są też wolne intencje w miesiącach wcześniejszych.

  1. W przyszłą niedzielę /10 IX/ na Mszy św. o godz. 12.30 złożymy Panu Bogu dziękczynną ofiarę za tegoroczne plony ziemi i ciężką pracę rolników – czyli tzw. Parafialne Dożynki. Zapraszamy parafian do wspólnego dziękczynienia.

  1. W niedzielę /17 IX/, na Mszy św. o godz. 11.00 błogosławieństwo dzieci rozpoczynających naukę z poświęceniem plecaków, tornistrów i przyborów szkolnych. Zapraszamy dzieci wraz z rodzinami. Po Mszy św. spotkanie z dziećmi i rodzicami klas IV, V, VI Szkoły Podstawowej.

  1. Mamy już komplet osób na pielgrzymkę do Włoch 25 września – 1 października, połączoną z udziałem w konsystorzu i nadaniem insygniów kardynalskich ks. abp Grzegorzowi. Do 15 września prosimy o wpłatę całości kwoty za pielgrzymkę.

  1. Dziękujmy za ofiary składane w kancelarii oraz na pokrycie kosztów ostatnich prac przy odnowieniu ogrodzenia – Bóg zapłać.

  1. Przy bocznym ołtarzu do nabycia prasa katolicka (Niedziela, Idziemy, Gość Niedzielny, Mały Gość dla dzieci), a także kalendarze misyjne na przyszły rok w cenie 10 zł.

  1. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Weronika Walczak l. 89, Łukasz Buraczewski l. 36 – wieczny odpoczynek…