Komunikaty duszpasterskie - 10.09.2023 r.


Komunikaty duszpasterskie - 10.09.2023 r.

 1. Dzisiaj II niedziela września; XXII Niedziela Zwykła. Po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie z grupą Rycerstwa Niepokalanej – bardzo serdecznie zapraszamy nowe osoby, które chciałyby powiększyć grono czcicieli Matki Bożej. Na Mszy św. o godz. 12.30 złożymy Bogu dziękczynienie za tegoroczne plony ziemi i pracę rolników /Parafialne Dożynki/; od godz. 18.30 adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy; o 19.00 wieczorna Msza św.

 1. W tym tygodniu: w środę – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, bpa; w czwartek – święto Podwyższenia Krzyża świętego; w piątek – M. Bożej Bolesnej; w sobotę – świętych męczenników Korneliusza i Cypriana.

 1. W środę – 13 dzień tego miesiąca, więc kolejny tzw. Dzień Fatimski. Czcicieli Matki Bożej zapraszamy na wieczorną Mszę św. oraz Nabożeństwo Fatimskie połączone z procesją i różańcem.

 1. W piątek po wieczornej Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej – zachęcamy też nowe osoby do tej grupy czujące w sobie ducha patriotyzmu i odpowiedzialności za Ojczyznę i Kościół.

 1. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 błogosławieństwo dzieci rozpoczynający naukę szkolną, poświęcenie plecaków, tornistrów i przyborów szkolnych. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami. Po Mszy św. będzie krótkie spotkanie z rodzicami i dziećmi z klas od IV do VI.

 1. Natomiast w następny poniedziałek – 18 IX po wieczornej Mszy św. /ok. 18.30/ będzie pierwsze spotkanie z rodzicami dzieci, które w tym roku szkolnym mają przystąpić do I Spowiedzi i Komunii św. Prosimy rodziców o obecność.

 1. Młodzież, która przygotowuje się do s. bierzmowania będzie miała swoje spotkanie we wtorek – 19 września, także po wieczornej Mszy św. /ok. 18.30/. Zapraszamy na to spotkanie młodzież kl. VII, VIII i I szkół średnich oraz inne osoby zainteresowane przygotowaniem do przyjęcia tego sakramentu.

 1. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane w ostatnich dniach w kancelarii, przesyłane na konto parafialne, składane dzisiaj na tacę a także indywidualne – 100 i 50 zł Bóg zapłać.

 1. W sobotę – 16 IX udajemy się z pielgrzymką parafialną do Torunia. Zbiórka osób w kościele o godz. 6.00; wyjazd w trasę o godz. 6.15. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Włoch prosimy o dopełnienie w tym tygodniu niezbędnych formalności związanych z tym wyjazdem – informacje u ks. Kamila.

 1. W kancelarii możemy rezerwować terminy intencji mszalnych na m-c LUTY; są też wolne intencje w tym tygodniu i w kolejnych tygodniach – zachęcamy do pamięci o zmarłych i polecaniu naszych bliskich w Mszach św. oraz zgłaszania int. dziękczynno-błagalnych na środową Nowennę do M.B. Nieustającej Pomocy.

 1. Przy bocznym ołtarzu wyłożona jest prasa katolicka. W dzisiejszej „N” i tyg. „I” dominują artykuły dotyczące beatyfikacji rodziny Ulmów; w „N” specjalny dodatek na ten temat; także inne artykuły prezentujące bieżące sprawy gospodarcze, społeczne, Kościoła i naszej archidiecezji; porady lekarzy i dietetyków. Do nabycia także „Gość Niedzielny i Mały Gość – dla dzieci. Zachęcamy do lektury.

W ostatnich dniach odeszli do wieczności: śp. Regina Rębecka l.88 - wieczny odpoczynek…

KURIALNE:

- w sobotę /16 IX/ o godz. 12.00 w archikatedrze inauguracja Synodów Parafialnych; natomiast w niedzielę /17 IX/ inauguracja Synodów w parafiach;

- 17 IX /niedziela/ Święto Pszczoły czyli dożynki pszczelarskie w par. św. Apostołów Piotra I Pawła

- Instytut Teologiczny ponawia informację o rekrutacji na studia magisterskie oraz podyplomowe z teologii, bliższe informacje u księży i na stronie internetowej Instytutu Teologicznego