Komunikaty duszpasterskie - 17.09.2023 r.


Komunikaty duszpasterskie - 17.09.2023 r.

  1. Dzisiaj III niedziela września; XXIV Niedziela Zwykła. Po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie z grupą Żywego Różańca – bardzo serdecznie zapraszamy nowe osoby, które chciałyby włączyć się w modlitwę różańcową tworząc nowe kręgi różańcowe. Na Mszy św. o godz. 11.00 błogosławieństwo dzieci rozpoczynających naukę szkolną, poświęcenie plecaków, tornistrów i przyborów szkolnych, natomiast po Mszy św. krótkie spotkanie z rodzicami dzieci z kl. IV, V i VI; o godz. 18.30 nabożeństwo różańcowe; o 19.00 wieczorna Msza św. W kościołach naszej archidiecezji dziś zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Dzisiejsza niedziela przeżywana jest w Kościele jako Niedziela Środków Społecznego Przekazu – w modlitwie wyrażajmy wdzięczność za pracę dziennikarzy –szczególnie katolickich, realizujących ważną misję w świecie i kraju.

  1. Wczoraj w łódzkiej archikatedrze miała miejsce uroczysta inauguracja „Synodu w parafiach”. Każda Parafia otrzymała świecę synodalną, która ma symbolizować obecność Ducha świętego i łączność całego Kościoła Łódzkiego. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.30 nastąpi rozpoczęcie „synodu” w parafiach. Zewnętrznym znakiem będzie uroczyste wniesienie świecy synodalnej, odśpiewanie Hymnu do Ducha św. i zapalenie świecy.

  1. W tym tygodniu: w poniedziałek /jutro/ – święto św. Stanisława Kostki. Patrona Polski, naszej Archidiecezji i archikatedry; w środę – wspomnienie św. Andrzeja i Pawła, męczenników; w piątek – święto św. Mateusza, Ewangelisty; w sobotę – wspomnienie św. O. Pio.

  1. Jutro - 18 IX po wieczornej Mszy św. /ok. 18.30/ będzie pierwsze spotkanie z rodzicami dzieci, które w tym roku szkolnym mają przystąpić do I Spowiedzi i Komunii św. Prosimy rodziców o obecność.

  1. Młodzież, która przygotowuje się do s. bierzmowania będzie miała swoje spotkanie we wtorek – 19 września, także po wieczornej Mszy św. /ok. 18.30/. Zapraszamy na to spotkanie młodzież kl. VII, VIII i I szkół średnich oraz inne osoby zainteresowane przygotowaniem do przyjęcia tego sakramentu.

  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane w ostatnich dniach w kancelarii, przesyłane na konto parafialne, składane dzisiaj na tacę a także indywidualne – Bóg zapłać.

  1. W kancelarii możemy rezerwować terminy intencji mszalnych na m-c LUTY; są też wolne intencje w tym tygodniu /w sobotę/ także w najbliższych tygodniach – zachęcamy do pamięci o zmarłych i polecania naszych bliskich w Mszach św. oraz zgłaszania int. dziękczynno-błagalnych na Nowennę do M.B. Nieustającej Pomocy. Ponawiamy prośbę o potwierdzanie wcześniejszych rezerwacji terminów.

  1. Przy bocznym ołtarzu wyłożona jest prasa katolicka. W dzisiejszej „N” m.in. „Kto kradnie nam dzieci” – o zagrożeniach młodego pokolenia ze strony współczesnego świata; „Miłość w Biblii”; rozmowa z kustoszem Jasnej Góry i inne. W tyg. „I” m.in. „Jak nie dać się zmanipulować”; o 50-leciu działalności Domowego Kościoła; także inne artykuły. Zarówno w „N” jak i „I” specjalny dodatek poświęcony synodowi. Do nabycia także „Gość Niedzielny i Mały Gość – dla dzieci. Zachęcamy do lektury.

W ostatnich dniach odeszli do wieczności: śp. Jolanta Waczyńska l.76; Jan Marzychowski l.97 i Czesława Mordalska l.86 - wieczny odpoczynek…