Komunikaty duszpasterskie - 5.11.2023 r.


Komunikaty duszpasterskie - 5.11.2023 r.

  1. Dzisiaj I niedziela LISTOPADA o godz. 18.30 nabożeństwo adoracyjne; o godz. 19.00 Msza św.; na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie książeczek dzieciom I-komunijnym; po Mszy św. krótkie spotkanie z rodzicami.

  1. W tym tygodniu: w czwartek – rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej; w piątek – wspomnienie św. Leona Wielkiego , papieża; w sobotę – św. Marcina, bpa.

  1. W piątek po wieczornej Mszy św. /ok. godz. 18.45/ będzie Katecheza Dorosłych poświęcona sakramentom świętym w ogólności, kolejne katechezy poświęcone będą poszczególnym sakramentom.

  1. W sobotę – 11 listopada – Święto Niepodległości; Msza św. w intencji Ojczyzny w naszym kościele o godz. 9.30 – bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy.

  1. Do 8 listopada włącznie nawiedzając cmentarze i odmawiając modlitwę możemy zyskać codziennie odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych.

  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane w ostatnich dniach w kancelarii, przesyłane na konto parafialne, składane dzisiaj na tacę, ofiarę indywidualną 300 zł – Bóg zapłać.

  1. Można rezerwować terminy int. mszalnych na KWIECIEŃ; zachęcamy także do szczególnej pamięci o zmarłych poprzez zgłaszanie na modlitwę wspominkową czy zamawianie Mszy św. – są wolne intencje jeszcze w m-cu listopadzie.

  1. Uczestników pielgrzymki do Włoch informujemy, iż są pamiątkowe zdjęcia z tego wyjazdu. Zdjęcia można odbierać w zakrystii lub w kancelarii.

  1. Przy bocznym ołtarzu wyłożona jest prasa katolicka. W dzisiejszej prasie katolickiej m.in. sylwetka i niezwykła historia życia zmarłej Wandy Półtawskiej; „Między życiem a śmiercią” rozmowa z lekarzem kardiochirurgiem; „Jaka będzie wieczność?”. W tyg. „Idziemy” m.in. jaką wartość duchową mają Msze św. gregoriańskie. Zachęcamy do lektury.

  1. W ostatnich dniach odeszli do wieczności: śp. Marek Biniek l.72 i Florian Grobelny l.88 Wieczny odpoczynek...

KURIALNE:

- ks. kard. Grzegorz Ryś zaprasza 7 XI /wtorek/ na godz. 18.45 do łódzkiej archikatedry na spotkanie poświęcone Synodowi Biskupów.

- Msza św. w int. zmarłych biskupów łódzkich oraz Kapituły Katedralnej będzie sprawowana 8 XI /środa/ o godz. 12.00 w łódzkiej archikatedrze

-9 XI o godz. 12.00 /czwartek/ w k-le Opatrzności Bożej Msza św. w int. dzieci uwięzionych i pomordowanych w obozie przy ul. Przemysłowej i procesja do pod pomnik „Pękniętego Serca”

- w sobotę 11 XI – Święto Niepodległości – o godz. 10.00 ks. kard. będzie sprawował Mszę św. w archikatedrze w int. Ojczyzny