Komunikaty duszpasterskie - 12.11.2023 r.


Komunikaty duszpasterskie - 12.11.2023 r.

  1. Dzisiaj II niedziela LISTOPADA o godz. 18.30 wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja w ciszy; o godz. 19.00 Msza św. /Po mszy św. o godz. 8.00 spotkanie z grupą Rycerstwa Niepokalanej/

  1. W tym tygodniu: w poniedziałek – wspomnienie pierwszych polskich męczenników: Benedykta, Jana, Mateusza …; w piątek – św. Elżbiety Węgierskiej; w sobotę – bł. Karoliny Kózkówny.
  2. W piątek po wieczornej Mszy św. /ok. godz. 18.45/ będzie kolejne spotkanie w ramach Synodu Parafialnego. Zapraszamy Akcję Katolicką, Radę Duszpasterską, liderów pozostałych grup i wspólnot parafialnych a także inne osoby, zatroskane o dziś i jutro Kościoła powszechnego i partykularnego.

  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane w ostatnich dniach w kancelarii, przesyłane na konto parafialne, składane dzisiaj na tacę i ofiarę indywidualną 100 zł. – Bóg zapłać.

  1. Można rezerwować terminy int. mszalnych na KWIECIEŃ; zachęcamy także do szczególnej pamięci o zmarłych - można zgłaszać na modlitwę wspominkową albo zamawiać Msze św. – są wolne intencje jeszcze w przyszłym tygodniu każdego dnia.

  1. Na przełomie kwietnia i maja przyszłego roku /26 IV – 3 V/ planujemy zorganizować pielgrzymkę samolotową do Portugalii. W programie pielgrzymki nawiedzenie takich szczególnych miejsc dla chrześcijanina jak Fatima czy Santiago de Compostela. Koszt pielgrzymki 2.990 zł + 730 EURO – przy zapisie wpłata zaliczki 1.500 zł. W tej kwocie koszty przelotu, transport autokarem na lotnisko i z powrotem oraz autokar na terenie Portugalii i Hiszpanii; zakwaterowanie w hotelu, wyżywienie, ubezpieczenie, przewodnik. Szczegółowy program pielgrzymki oraz informacje znajdziemy w gablocie na zewnątrz k-ła, na stronie internetowej naszej parafii lub u ks. Kamila.

  1. W ostatnim czasie zostały rozliczone i uregulowane koszty wykonanych prac przy odnowieniu ogrodzenia od strony ul. Broniewskiego. Tak jak informowaliśmy zaraz po ich wykonaniu /w lipcu/, koszt tych prac wyniósł 70 tys. zł. Dzięki ofiarom indywidualnym a także ofiarom składanym przez znaczną część osób uczestniczących w niedzielnych Mszach św. udało się tę kwotę zgromadzić i rozliczyć te prace za co bardzo dziękujemy. Czujmy się jednak wszyscy odpowiedzialni za swój kościół – za jego wygląd zewnętrzny i wewnętrzny wspierając podejmowane prace ofiarami na miarę naszych możliwości. Tydzień temu skorzystaliśmy z usługi dużego podnośnika, by dokonać prac pielęgnacyjnych na i wokół wieży kościoła oraz oczyścić rury spustowe i rynny tam się znajdujące. Także te prace i usługa wysięgnika została uregulowana.

  1. Przy bocznym ołtarzu wyłożona jest prasa katolicka. W dzisiejszej „N” m.in. o zmianach w Kościele dotyczących osób rozwiedzionych; artykuł historyczny poświęcony Niepodległej; specjalny dodatek. W tyg. „Idziemy” m.in. Kobiety, wiara i Ojczyzna – bez nich Polska i Kościół nie byłyby tym, czym są; i inne Zachęcamy do lektury.

  1. W ostatnich dniach odeszli do wieczności: śp. Wiesława Kępińska l.72 – wieczny odpoczynek...

KURIALNE:

- Wspólnota Ruchu Czystych Serc zaprasza na skupienie 18 listopada /sobota/ w par. św. brata Alberta na Widzewie. Bliższe informację na stronie internetowej tej parafii.

- W przyszłą niedzielę przypadać będzie Światowy Dzień Ubogich. Można czynnie wspomóc ubogich zakupując artykuły spożywcze albo chemiczne; na ławkach pod chórem wyłożone są „TORBY CHARYTATYWNE”.

-W k-łach naszej Archidiecezji będzie zbiórka ofiar do puszek z racji Dnia Solidarności z K-łem Prześladowanym.