Komunikaty duszpasterskie - 19.11.2023 r.


Komunikaty duszpasterskie - 19.11.2023 r.

 1. Dzisiaj III niedziela LISTOPADA o godz. 18.30 Różaniec w int. Ojczyzny; o godz. 19.00 Msza św. /Po mszy św. o godz. 8.00 spotkanie z grupą Żywej Róży/

 1. W tym tygodniu: w poniedziałek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana; we wtorek – pamiątka Ofiarowania NMP; w środę – św. Cecylii, męczennicy; w piątek – św. męczenników Andrzeja i jego towarzyszy.

 1. We wtorek przypadają imieniny ks. Janusza. Msza św. w intencji Solenizanta będzie przez Niego sprawowana w środę wieczorem – w ramach Nowenny. Zapraszamy parafian.

 1. W piątek – ostatni piątek miesiąca, zapraszamy na Msze św. za zmarłych polecanych w wypominkach, zm. z grup parafialnych, ofiarodawców – po Mszy św. Koronka za zmarłych. Po wieczornym nabożeństwie będzie kolejne spotkanie formacyjne z młodzieżą kl. I szkół średnich, która przygotowuje się do bierzmowania na wiosnę.

 1. Przyszła niedziela – będzie ostatnią w roku kościelnym, to Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to patronalne święto m.in. Akcji Katolickiej. Msze św. w int. naszej parafialnej Akcji Katolickiej będzie o godz. 6.30 – zapraszamy wszystkie osoby ją tworzące. Po Mszy św. o godz. 12.30 będzie wystawienie Najśw. Sakramentu, Litania do Serca P. Jezusa i Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego NSPJ. W kościołach naszej archidiecezji zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi.

 1. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane w ostatnich dniach w kancelarii, przesyłane na konto parafialne, składane dzisiaj na tacę i ofiarę indywidualną 100 i 200 zł. – Bóg zapłać.

 1. Zachęcamy do pamięci o zmarłych – można jeszcze zgłaszać zmarłych na modlitwę wspominkową albo zamawiać Msze św. – są wolne intencje w najbliższym czasie.

 1. Na przełomie kwietnia i maja przyszłego roku /26 IV – 3 V/ planujemy zorganizować pielgrzymkę samolotową do Portugalii. W programie pielgrzymki nawiedzenie takich szczególnych miejsc dla chrześcijanina jak Fatima czy Santiago de Compostela. Koszt pielgrzymki 2.990 zł + 730 EURO – przy zapisie wpłata zaliczki 1.500 zł. W tej kwocie koszty przelotu, transport autokarem na lotnisko i z powrotem oraz autokar na terenie Portugalii i Hiszpanii; zakwaterowanie w hotelu, wyżywienie, ubezpieczenie, przewodnik. Szczegółowy program pielgrzymki oraz informacje znajdziemy w gablocie na zewnątrz k-ła, na stronie internetowej naszej parafii lub u ks. Kamila. Zapisy w kancelarii.

 1. Przy bocznym ołtarzu wyłożona jest prasa katolicka. W dzisiejszej „N” m.in. „Czy Bóg mówi przez sny?” „Kuźnia talentów” – o sukcesach Salezjańskiej Szkoły Muzycznej w Lutomiersku; specjalny dodatek „N” i inne. W tyg. „Idziemy” m.in. jak pomagać ubogim; zachęta do wolontariatu; a także artykuł ukazujący pracę organisty w parafiach – czy to tylko zawód czy coś więcej? i inne Zachęcamy do lektury.

 1. Intencje mszalne i inne komunikaty umieszczone są w gablocie i na stronie internetowej Parafii.

 1. W ostatnich dniach odeszli do wieczności: śp. Jerzy Olszewski l.81; Sławomir Grzegorczyk l.70; Grażyna Budasz l.68 i Lilli Kaczmarek l.92 – wieczny odpoczynek..