Komunikaty duszpasterskie - 31.12.2023 r.


Komunikaty duszpasterskie - 31.12.2023 r.

 1. Dziś – ostatni dzień roku 2023 r.; o godz. 18.00 nabożeństwo przebłagalne i wynagradzające na zakończenie roku; o godz. 19.00 ostatnia w tym roku Msza św.

 1. Jutro 1 stycznia 2024 roku /Nowy Rok/; Msze św. jak w każdą niedzielę; o godz. 19.00 wieczorna Msza św. Chrześcijanin ma obowiązek uczestniczyć tego dnia w Mszy św.

 1. W tym tygodniu: we wtorek – wspomnienie św. Bazylego i Grzegorza z Nazjanzu, bpów; przypada też I czwartek i I piątek miesiąca – zachęcamy do udziału w stosownych nabożeństwach i modlitwach; okazja do spowiedzi; wizyty księży u chorych w piątek od godz. 9.00.

 1. W sobotę – 6 stycznia – przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego /Trzech Króli/; porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Na każdej Mszy św. poświęcenie wody oraz kadzidła i kredy. Ofiary składane podczas Mszy św. będą przeznaczone na Misje. Pamiętajmy też o intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi z racji I soboty miesiąca.

 1. Niedziela za tydzień /7 stycznia/ przeżywana będzie w liturgii Kościoła jako pamiątka chrztu Pana Jezusa.

 1. 14 stycznia – a więc od dziś za dwa tygodnie – w naszym kościele kolędować będzie na mszach św. o godz. 11.00 i 12.30 orkiestra dęta z Borszewic; po Mszy św. o godz. 12.30 koncert kolęd.

 1. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane w kościele podczas świątecznych dni, a także w kancelarii i przesyłane na konto parafialne. Od wtorku można będzie rezerwować intencje mszalne na m-ąc CZERWIEC. Są wolne intencje pod koniec stycznia i w kolejnych miesiącach; można też zgłaszać tzw. gregorianki.

 1. Przy bocznym ołtarzu wyłożona jest prasa katolicka. W tyg. „N” m.in. wspomnienie długoletniego redaktora „N” ks. infułata Ireneusza Skubisia; w 1 rocz. śmierci papieża Benedykta wspomnienia jego współpracowników; bieżące sprawy w naszej Ojczyźnie i Kościele. Cena „N” 10 zł.

 1. Jednym z zagrożeń współczesnego świata jest zagrożenie dla życia poczętego. Krajowy moderator Ośrodka Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego zwraca się z prośbą, aby w każdej parafii powstała grupa modlitewna pod przewodnictwem przygotowanego w tym zakresie animatora. W związku z tym poddajemy ten ważny temat pod refleksję parafian i mamy nadzieję, że znajdzie się osoba, która chciałaby się zaangażować w tę akcję pod przewodnictwem przygotowanego animatora.

 1. Od wtorku /od jutra/ 2 stycznia przez kolejne dni będą sprawowane wieczorne Msze św. w intencji mieszkańców poszczególnych ulic, ze specjalnym błogosławieństwem na Nowy Rok. Harmonogram tych Mszy św. jest wywieszony na tablicach ogłoszeń i umieszczony na naszej stronie internetowej parafii.
  PORZĄDEK MSZY ŚW. Z BŁOGOSŁAWIEŃSTWEM NA NOWY ROK:
  WTOREK – 2 stycznia godz. 18.00 – tzw. Stara Dąbrowa /ul. Sekwestatorska, Bławatna, Ziomkowa, Wiośniana, Choińska i Dąbrowskiego/ oraz ul. Rzgowska.
  ŚRODA – 3 stycznia godz. 18.00 – ul. Henryka, Bankowa, Hertza, Ukryta, Korzeniowskiego, Rymanowska i Jarosławska.
  CZWARTEK – 4 stycznia godz. 18.00 – ul. Paderewskiego i Broniewskiego.
  PIĄTEK – 5 stycznia godz. 18.00 – ul. Lokatorska, Sejmowa, Niemcewicza, Lelewela i Łączna.
  W sobotę – 6 stycznia nie będzie takiej Mszy św./ Msza św. godz.. 19.00/
  PONIEDZIAŁEK – 8 stycznia o godz. 18.00 – ul. Mochnackiego, Wysockiego, Dąbrowskiego, i Śmigłego-Rydza.
  WTOREK – 9 stycznia o godz. 18.00 – ul. Kraszewskiego, Kołowa, Siarczana, Krochmalna, i Lenartowicza.
  ŚRODA – 10 stycznia o godz. 18.00 – ul. Podgórna, Przyborowskiego, Tetmajera, Śląska i Karpia.
  CZWARTEK – 11 stycznia o godz. 18.00 – ul. Mazurska, Malczewskiego, Odyńca i
  Naruszewicza.


  Tak jak w poprzednich latach na zakończenie Mszy św. będzie specjalny obrzęd kolędowy przy żłóbku i błogosławieństwo na Nowy Rok. Będzie można też złożyć ofiarę kolędową do puszki.

 1. Trwa natomiast kolęda w domach. Pragniemy odwiedzić wszystkich parafian, jednak dla sprawniejszego jej planowania i przebiegu, prosiliśmy parafian o potwierdzenie woli przyjęcia kapłana. Jeśli ktoś nie złożył deklaracji a chciałby przyjąć kapłana zgodnie z wyznaczoną „kolędą”, prosimy, aby czuwał w godzinach kolędowania i poprosił księdza o wizytę – kapłan nikomu nie odmówi kolędy i wspólnego spotkania. Dziękujemy za miłe przyjmowanie księży w rodzinach i składane ofiary, które będą przeznaczone na prace związane z wymianą dmuchawy w organach oraz zainstalowania nowego sprzętu multimedialnego do wyświetlania teksów pieśni w kościele. W najbliższych dniach pragniemy odwiedzić parafian według następującego porządku:

KOLĘDA W DOMACH/MIESZKANIACH RODZIN WG ZGŁOSZEŃ:

WTOREK – 2 I od godz. 16.00 ul. Dąbrowskiego i Kołowa;

ŚRODA – 3 I od godz. 16.00 ul. Paderewskiego;

CZWARTEK – 4 I od godz. 16.00 ul. Kraszewskiego i Lelewela

PONIEDZIAŁEK – 8 I od godz. 16.00 ul. Broniewskiego i Naruszewicza

Porządek „kolędy” wywieszony jest w gablotach i umieszczony na stronie internetowej Parafii. Prosimy, aby z zakrystii pobierać przygotowane karty informujące o kolędzie w danym bloku i umieszczać je na tablicy ogłoszeń w klatce bloku /NIE przyklejać na drzwiach wejściowych/. Uzupełnienia kolędowe przewidziane są w piątek - 26 I od godz. 16 i w sobotę 27 I od godz. 9. Należy wcześniej zgłosić adres rodziny do kancelarii - tel. kancelarii 42 – 684 36 80

W ostatnich dniach odeszli do wieczności: śp. Halina Stasiak l.84 i Jerzy Makowski l. 86 -wieczny odpoczynek...