Komunikaty duszpasterskie - 14.01.2024 r.


Komunikaty duszpasterskie - 14.01.2024 r.

  1. Dziś – druga niedziela stycznia i nowego roku; II Niedziela Zwykła, która rozpoczyna w Kościele Tydzień Ekumeniczny. O godz. 18.30 adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy; o godz. 19.00 wieczorna Msza św. Dzisiaj w naszej parafii świąteczne kolędowanie z udziałem orkiestry dętej z parafii Borszewice - po Mszy św. o godz. 12.30 koncert kolęd – serdecznie zapraszamy gości i parafian. Po Mszy św. o godz. 8.00 krótkie spotkanie grupy „Rycerstwa Niepokalanej”.

  1. W tym tygodniu: w środę – wspomnienie św. Antoniego, opata; w piątek – św. Józefa Pelczara, bpa.

  1. W przyszłą niedzielę - 21 stycznia na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci okażą swoją wdzięczność Babciom i Dziadkom i złożą im życzenia – zapraszamy seniorów szczególnie na tę Mszę św. Będzie to III niedziela m-ca – ofiary składane na Mszach św. będą przeznaczone na zimowe ogrzewanie k-ła.

  1. Można rezerwować intencje mszalne na m-ąc CZERWIEC. Są wolne intencje w przyszłym tygodniu i w kolejnych miesiącach; można też zgłaszać tzw. Msze św. gregoriańskie.

  1. Przy bocznym ołtarzu wyłożona jest prasa katolicka. W tyg. „N” m.in. artykuły: „Niebo czy samospełnienie?”; „Unijna siła nacisku”; „Medialny rewanż” – rozmowa o mediach z prezesem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich; relacja z orszaku Trzech Króli w Łodzi; bieżące sprawy w naszej Ojczyźnie i Kościele; porady lekarzy i dietetyków - Cena „N” 10 zł. W tyg. „I” jeszcze o kolędzie; Jacek Salij o krytyce Papieża Franciszka przez wiernych i inne – cena „I” – 5 zł.

  1. Kończy się czas kolędy, odwiedzamy rodziny, które złożyły wcześniej deklaracje przyjęcia księdza w swoich domach. Dziękujemy za miłe przyjmowanie nas w rodzinach i składane ofiary – Bóg zapłać.

KOLĘDA W RODZINACH WG ZGŁOSZEŃ:

PONIEDZIAŁEK – 15 I od godz. 16.00 ul. Mazurska

WTOREK – 16 I od godz. 16.00 ul. Mochnackiego i Wysockiego

ŚRODA – 17 I od godz. 16.00 ul. Karpia i Rydza-Śmigłego

Porządek „kolędy” wywieszony jest w gablotach i umieszczony na stronie internetowej Parafii. Prosimy, aby z zakrystii pobierać przygotowane karty informujące o kolędzie w danym bloku i umieszczać je na tablicy ogłoszeń w klatce bloku /NIE przyklejać na drzwiach wejściowych/.

Uzupełnienia kolędowe przewidziane są w piątek - 26 I od godz. 16 i w sobotę 27 I od godz. 9. Rodziny czy osoby, które nie mogły z różnych przyczyn przyjąć księdza, mogą skorzystać z dni uzupełnień kolędowych, należy wcześniej zgłosić adres rodziny do kancelarii - tel. kancelarii 42 – 684 36 80 lub wypełnić formularz dostępny na stronie internetowej naszej parafii.

  1. Informacje Kurialne, Intencje Mszalne i Komunikaty Parafialne wywieszone są w gablocie na zewnątrz k-ła oraz umieszczone na stronie internetowej parafii.

W ostatnich dniach odeszli do wieczności: śp. Kazimierz Milewski l.85; Antoni Witkowski l.60 i Włodzimierz Brandeburg l.84 - wieczny odpoczynek...