Komunikaty duszpasterskie - 21.01.2024 r.


Komunikaty duszpasterskie - 21.01.2024 r.

  1. Dziś – trzecia niedziela stycznia i nowego roku; III Niedziela Zwykła przeżywana w Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. O godz. 18.30 nabożeństwo różańcowe w int. o pokój na świecie; o zgodę i pojednanie w naszej Ojczyźnie; o godz. 19.00 wieczorna Msza św. Po Mszy św. o godz. 8.00 krótkie spotkanie grupy „Żywego Różańca”.

  1. W tym tygodniu: w środę – wspomnienie św. Franciszka Salezego, bpa; w czwartek – święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła; w piątek – wspomnienie św. bpów Tymoteusza i Tytusa.

  1. W piątek – ostatni piątek m-ca stycznia – zapraszamy na Mszę św. tzw. WSPÓLNĄ, za zmarłych w tym m-cu, polecanych w wypominkach, zm. z naszych rodzin, ofiarodawców i dusze w czyśćcu; po Mszy św. wspólna Koronka do B. Miłosierdzia.

  1. Można rezerwować intencje mszalne na m-ąc CZERWIEC. Są wolne intencje w lutym i w kolejnych miesiącach; można też zgłaszać tzw. Msze św. gregoriańskie.

  1. Dobiegła końca zasadnicza część kolędy. W piątek i sobotę odwiedzimy rodziny zgłoszone w ramach uzupełnień kolędowych. W przyszłą niedzielę podsumujemy tegoroczną kolędę.

  1. Przy bocznym ołtarzu wyłożona jest prasa katolicka. W tyg. „N” m.in. artykuły: „Potrzebujemy pojednania”; „Czas na mediacje”; „Kościół, podatki i finanse Kościoła”; „Dzięki nim jesteśmy” – artykuł o naszych babciach i dziadkach; bieżące sprawy w naszej Ojczyźnie i Kościele; porady lekarzy i dietetyków. W tyg. „I” m.in. „Fundusz Kościelny czyli co?”; „Jak w Europie dotowane są Kościoły”; „Jak się modlić psalmami? i inne.” Polecamy też „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa” dla dzieci.

  1. Informacje Kurialne, Intencje Mszalne i Komunikaty Parafialne wywieszone są w gablocie na zewnątrz k-ła oraz umieszczone na stronie internetowej parafii.

  1. Dzisiaj przypada Dzień Babci, jutro Dzień Dziadka. Seniorom naszej Parafii z tej okazji składamy życzenia dobrego zdrowia, radości ze swoich dzieci, wnuków i prawnuków oraz błogosławieństwa Bożego na każdy dzień życia Szczęść Boże.

W ostatnich dniach odeszli do wieczności: śp. Krystyna Tomasik l.66; Kazimiera Kossek l.99; Waldemar Muzolf l.94; Halina Kossowska l.88; Janina Jaborska l.90; Zdzisława Nowak l.90 i Tomasz Gałązkowski l.61 - wieczny odpoczynek...

KURIALNE:

1. Dni Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: Będziesz miłował Pana, swego Boga…, a swego bliźniego jak siebie samego (Łk 10, 27) trwają w naszej archidiecezji od 14 do 30 stycznia. Ich program znajdziemy w gablocie. W sposób szczególny zapraszamy
21 stycznia o godz. 19.00 do bazyliki archikatedralnej na nabożeństwo ekumeniczne pod przewodnictwem kard. Grzegorza Rysia z udziałem przedstawicieli bratnich Kościołów.

2. Zapraszamy na ogólnopolskie obchody XXIV Dnia Islamu w Kościele katolickim pod hasłem: Chrześcijanie i muzułmanie: promotorzy miłości i przyjaźni, które odbędą się w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi 26 stycznia 2024 r. o godz. 16.00.
Po wysłuchaniu muzyki Orientu oraz odczytaniu fragmentów Ksiąg Świętych – Biblii i Koranu nastąpi dwugłos chrześcijańsko-muzułmański, po którym zanoszone będą modlitwy: muzułmańska modlitwa spontaniczna „du’a” i chrześcijańska modlitwa wiernych zakończona modlitwą „Ojcze nasz”.

3. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi zaprasza na rekolekcje dla młodzieży męskiej (od 15 roku życia) w terminie 2-4 lutego 2024 r. Chętni proszeni są o zgłoszenie się do 1 lutego drogą mailową (seminariumrekolekcjelodz@gmail.com). Początek rekolekcji w piątek o godz. 18.00. Udział w rekolekcjach jest bezpłatny.

4. Archidiecezjalny Ośrodek Katechumenalny przygotowuje dorosłych do przyjęcia sakramentów inicjacji chrześcijańskiej: chrztu, bierzmowania, Eucharystii oraz do sakramentu małżeństwa. Spotkania przygotowujące do bierzmowania rozpoczną się 2 lutego, a seminarium do małżeństwa 26 lutego 2024 r. Więcej informacji na stronie: www.katechumenat-lodz.blogspot.com

5. Duszpasterstwo Pracowników Nauki zaprasza nauczycieli akademickich na spotkanie formacyjne, które odbędzie się 24 stycznia o godz. 19.00 w parafii św. Alberta Chmielowskiego w Łodzi. Po Mszy św. nastąpi wykład pt.: Towarzyszenie duchowe - pojęcie, obowiązki, prawa, który wygłosi o. Robert Leżohupski, Sędzia Trybunału Państwa Watykańskiego.

6. Zapraszamy na świąteczne spotkanie Pieszej Pielgrzymki Łódzkiej na Jasną Górę, które odbędzie się 28 stycznia 2024 r. w kościele pw. Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 18.00 sprawowaną w intencji dzieła pielgrzymki łódzkiej oraz wszystkich, którzy to dzieło tworzą.

7. Zapraszamy na zabawę taneczną, jaka odbędzie się 3 lutego w parafii św. Alberta Chmielowskiego na Widzewie. Jest ona przeznaczona dla osób stanu wolnego w wieku 30-50 lat. Szczegóły znajdują się na stronie internetowej parafii i na stronie na Facebooku o nazwie Poznajmy się.

8. Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców TALENT w Łodzi zaprasza na konferencję „Biznes na Skale”, która odbędzie się 16 marca 2024 r. w Łodzi. Link do zapisów oraz szczegółowe informacje: www.BiznesNaSkale.pl