Komunikaty duszpasterskie - 4.02.2024 r.


Komunikaty duszpasterskie - 4.02.2024 r.

  1. Dziś – pierwsza niedziela lutego; V Niedziela Zwykła roku liturgicznego i ostatnia niedziela karnawału. O godz. 18.30 Nabożeństwo Adoracyjne; o godz. 19.00 wieczorna Msza św.

  1. W tym tygodniu: w pon. – wspomnienie św. Agaty; we wtorek – św. Pawła Miki i towarzyszy; w sobotę – św. Scholastyki.

  1. W przyszłą niedzielę – 11 lutego – przypada Światowy Dzień Chorego, na Mszach św. będziemy modlić się za wszystkich chorych. Ponieważ zaledwie nieco ponad miesiąc temu udzielany był s. chorych w czasie rekolekcji adwentowych, nabożeństwo dla chorych z namaszczeniem będzie podczas Rekolekcji Wielkopostnych. Archidiecezjalna uroczystość Dnia Chorego w archikatedrze w przyszłą niedzielę o godz.12.30.

  1. Można rezerwować intencje mszalne na m-ąc LIPIEC. Są wolne terminy pod koniec lutego i w kolejnych miesiącach; można też zgłaszać tzw. Msze św. gregoriańskie.

  1. Dziękujemy za ofiary składane w kancelarii, przesyłane na konto parafialne oraz składane na Mszach św. – Bóg zapłać.

  1. Przy bocznym ołtarzu wyłożona jest prasa katolicka. W tyg. „N” dziś liczne artykuły dotyczące bieżących spraw naszej Ojczyzny – trudne czasy wymagają większej wiary. Znajdziemy też karnawałowe przepisy kulinarne. Tyg. „I” pyta na stronie tytułowe „Czy jesteśmy bezpieczni?”; „Jak sobie radzić z lękiem: i inne.” Polecamy też „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa” dla dzieci. Na ławkach pod chórem wyłożone są materiały na temat duchowej adopcji dziecka poczętego. Zachęcamy do zapoznania się z tymi materiałami, gdyż w najbliższym czasie chcemy powołać grupę modlitewną osób, które otaczać będą modlitwą poczęte dzieci – szczególnie te, zagrożone utratą życia.

  1. W środę wieczorem i w czwartek miała miejsce w naszej parafii liturgia żałobna w związku ze śmiercią księdza Infułata Józefa Fijałkowskiego. Chcemy bardzo serdecznie podziękować osobom, które zaangażowały się w przygotowanie i pomoc podczas pogrzebu: parafianom za złożone ofiary na wieniec i Mszę św. gregoriańską od parafian, która będzie sprawowana w naszym kościele od 30 kwietnia do 29 maja oraz osobom z Rady Parafialnej zaangażowanym w zbiórkę ofiar i pożegnanie ks. Infułata; Parafialnemu Zespołowi Caritas za przygotowanie poczęstunku dla księży i gości; osobom, które upiekły ciasta; chórowi i p. organiście; panom kościelnym i innym osobom, za okazaną pomoc i życzliwość – Bóg zapłać.

  1. W ostatnich dniach odeszli do wieczności: śp. Alicja Frąckiewicz l.77 i ks. Infułat Józef Fijałkowski l.85 - wieczny odpoczynek

  1. Zgodnie z zapowiedzią sprzed tygodnia, dzisiaj w naszej parafii wspieramy modlitwą i ofiarami do puszek ciężko chorą 9-letnią Ninę.

​KURIALNE:

1. Duszpasterstwo Rodzin zaprasza małżonków do udziału w Tygodniu Małżeńskim od 9 do 17 lutego. Wydarzenie to zawiera rekolekcje weekendowe dla małżeństw, warsztaty wychowawcze oraz o pielęgnowaniu miłości, dzień otwarty w Archidiecezjalnym Ośrodku Adopcyjnym i czas na modlitwę małżeńską. Szczegóły znajdziemy na plakacie i na stronie: www.duszpasterstworodzinlodz.pl

2. W niedzielę 11 lutego 2024 r., w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, będziemy obchodzić XXXII Światowy Dzień Chorego. W tym dniu o godz. 12.30 w bazylice archikatedralnej będzie celebrowana Msza św. z sakramentem namaszczenia chorych pod przewodnictwem bp. Ireneusza Pękalskiego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy chorych, ich rodziny oraz wszystkich, którzy opiekują się chorymi.