Komunikaty duszpasterskie - 25.02.2024 r.


Komunikaty duszpasterskie - 25.02.2024 r.

  1. Dziś – II Niedziela Wielkiego Postu; IV ostatnia niedziela lutego; o godz. 18.15 Gorzkie Żale z nauką pasyjną; o godz. 19.00 wieczorna Msza św. W kościołach dziś zbiórka ofiar do puszek na Misje.

  1. W czwartek zakończymy miesiąc luty. W nowy miesiąc – MARZEC wejdziemy I piątkiem i I sobotą miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwa wynagradzające do Serca P.J. i Niepokalanego Serca Maryi. Okazja do spowiedzi. Do chorych księża udadzą się w I piątek od godz. 9-ej.

  1. W piątek DROGI KRZYŻOWE: po Mszy św. o godz. 8; o 17 – dla dzieci i po wieczornej Mszy św. ok. 18.30 – dla wszystkich. Po drodze krzyżowej spotkanie synodalne – zapraszamy przedstawicieli Rady Parafialnej, liderów grup parafialnych i wszystkie inne osoby zatroskane o dziś i jutro Kościoła.

  1. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie dzieciom kolejnej pamiątki komunijnej – świecy.

  1. Na ławkach pod chórem wyłożone są papierowe skarbonki w ramach dorocznej akcji Caritas „Jałmużna Wielkopostna”. Przy bocznym ołtarzu wystawiony jest też kosz i puszka na świąteczne wsparcie ubogich.

  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane w ostatnich dniach – Bóg zapłać. Dziękujemy też za udział w adoracji Najśw. Sakramentu w ramach tzw. 40-godzinnego nabożeństwa oraz w środowej Mszy św. w ramach Wielkopostnego Kościoła Stacyjnego.

  1. Na planowaną pielgrzymkę autokarową na Dolny Śląsk na początku czerwca mamy już komplet 50 osób. Można się ewentualnie zapisywać na listę rezerwową, gdyby ktoś z wcześniej zapisanych osób zrezygnował.

  1. Od piątku można będzie rezerwować terminy intencji mszalnych na miesiąc SIERPIEŃ. Są wolne terminy w marcu i kolejnych miesiącach.

  1. Przy bocznym ołtarzu wyłożona jest prasa katolicka. W tyg. „N” m.in. „Dwa lata wojny i co dalej?”; „Post uśmierza wady”; „O co walczą rolnicy” i inne. W tyg. „I” m.in. „Tylko cud…” może uratować Ukrainę; o kryzysie psychicznym i depresji osób starszych; o łódzkiej Arenie Młodych i inne.” Polecamy też „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa” dla dzieci. Na ławkach pod chórem wyłożone są materiały na temat duchowej adopcji dziecka poczętego.

W ostatnich dniach odeszli do wieczności: śp. Bolesław Jaworek l.95; Janina Brzeska-Perek l.88; Wojciech Okólski l.75 i Grzegorz Kubiak l.50 - wieczny odpoczynek...

KURIALNE:

1. Bernardyńskie Liceum Ogólnokształcące w Łodzi zaprasza uczniów klas 8. do poznania szkoły w formie spaceru z nauczycielem. Najbliższe terminy takich spotkań to 28 lutego oraz 6 i 9 marca. Dla kandydatów do 1. klasy Bernardyńskiej Szkoły Podstawowej organizujemy warsztaty „Akademii Przedszkolaka”, które odbędą się 23 marca 2024 r. Informacje jak się zapisać na spotkania można znaleźć na stronie internetowej: www.pankiewicz.edu.pl w zakładce „Rekrutacja 2024/2025”.

2. Salezjańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia w Lutomiersku zaprasza na Drzwi Otwarte 9 marca w godz. 10.00-16.00. W planie prezentacja szkoły, oprowadzanie po szkole i internacie, spotkania z uczniami i nauczycielami, lekcje pokazowe. Zachęcamy także do kontaktu telefonicznego (608 218 840). Informacje o szkole znajdują się na stronach internetowych www.lutomiersksalezjanie.pl oraz www.facebook.com/sosm.lutomiersk.

3. Duszpasterstwo Pracowników Nauki zaprasza nauczycieli akademickich na spotkanie formacyjne, które odbędzie się we wtorek 27 lutego o godz. 19.00 w parafii św. Alberta Chmielowskiego w Łodzi. Po Mszy św. konferencja pt.: „Sens krzyża i cierpienia na podstawie książki Benedykta XVI Jezus z Nazaretu”.

4. Wzorem lat ubiegłych, zachęcamy do pielgrzymowania do Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych. Każdego dnia, od środy popielcowej, Księża Biskupi odprawiają Msze św. w różnych kościołach naszego miasta. Plan znajdziemy na stronie internetowej archidiecezji.