Komunikaty duszpasterskie - 31.03.2024 r. - WIELKANOC


Komunikaty duszpasterskie - 31.03.2024 r. - WIELKANOC

 1. Dziś – WIELKANOC – Msze św. według porządku niedzielnego. O godz. 18.45 Koronka do Miłosierdzia Bożego w ramach Nowenny przygotowującej do Niedzieli Miłosierdzia.

 1. Jutro II święto Wielkanocne – porządek Mszy św. niedzielny; o godz. 18.45 Koronka do Miłosierdzia Bożego. W kościołach zbiórka ofiar do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Koronka przed wieczorną Mszą św.

 1. Najbliższy tydzień przeżywać będziemy w Kościele w ramach tzw. Oktawy Wielkanocnej. Charakter tych dni znosi post piątkowy, czyli w piątek najbliższy można spożywać pokarmy mięsne. Każdego dnia po wieczornej Mszy św. modlitwy i Koronka do Mił0sierdzia Bożego w ramach Nowenny przygotowującej do Niedzieli Miłosierdzia.

 1. Rozpoczynamy nowy miesiąc kwiecień – w tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca – zachęcamy do przeżywania tych dni zgodnie z przesłaniem jakie one niosą i uczestniczenia w nabożeństwach wynagradzających. Do chorych księża udadzą się w I piątek od godz. 9.00. W I czwartek na wieczornej Mszy św. oficjalnie rozpocznie swoją działalność grupa osób podejmująca modlitwę za kapłanów „MARGARETKI”. Zachęcamy też i prosimy o modlitwy wspierając kapłanów w tych trudnych czasach.

 1. Od wtorku można będzie rezerwować terminy intencji mszalnych na miesiąc wrzesień. Są też wolne intencje pod koniec kwietnia i w kolejnych miesiącach, zachęcamy też do zgłaszania swoich intencji dziękczynno-błagalnych w ramach Nowenny do M.B. Nieustającej Pomocy.

 1. We wtorek – 2 IV przypada 19 rocznica śmierci św. Jana Pawła II – dziękując za Jego pontyfikat, prośmy w modlitwie o wstawiennictwo naszego Wielkiego Rodaka szczególnie w int. naszej Ojczyzny, o szacunek i zgodę, o życie rodaków w duchu wartości chrześcijańskich oraz o pokój na świecie. Tę intencję polecać będziemy także na środowej Nowennie.

 1. Dziękujemy parafianom za sprzątanie k-ła na święta; ks. Jarosławowi i p. Beacie za przygotowanie i dekorację kwiatową symbolicznego grobu P. Jezusa i ciemnicy; za złożone ofiary na kwiaty do grobu, za ofiarowane dary żywnościowe dla ubogich rodzin oraz ofiary pieniężne; liturgicznej służbie ołtarza, scholi i p. katechetkom za zaangażowanie w Wielkim Poście, p. organiście i chórowi, panom kościelnym, wszystkim za każdy gest życzliwości i dobroci – Bóg zapłać.

 1. W niedzielę /7 kwietnia/ po Mszy św. o godz. 11.00 będzie krótkie spotkanie z rodzicami dzieci I-komunijnymi.

 1. W sobotę – 11 maja planujemy jednodniową pielgrzymkę autokarową do Kalisza – głównie dla osób z grup parafialnych /Ż.R., R.N., asysty, Akcji Katolickiej/ mogą zapisywać się też inne osoby. Koszt pielgrzymki ok. 100 zł – w tej kwocie koszty przejazdu, ubezpieczenie grupy i obiad. W programie pielgrzymki nawiedzenie Sanktuarium św. Józefa i Msza św. oraz zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Szczegółowy program podamy w najbliższym czasie. Zapisy od wtorku w kancelarii.

 1. Przy bocznym ołtarzu wyłożona jest prasa katolicka. Numery świąteczne z licznymi artykułami o tematyce Wielkanocnej. Polecamy też „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa” dla dzieci.

 1. W ostatnich dniach odeszli do wieczności: śp. Krzysztof Michalak l.75; Barbara Kruzel l.87; Regina Brzeska l.88 i Aleksander Jarek l.87 – wieczny odpoczynek…

Chrystus Zmartwychwstał, żyje i jest między nami. Dzielimy się tą radosną nowiną. Życzymy wszystkim odkrywania w swoim życiu obecności Zmartwychwstałego Pana. Gościom i parafianom życzymy radosnego i miłego przeżywania tych dni w rodzinnym gronie. Prosimy o przekazanie świątecznych pozdrowień osobom starszym i chorym. Wszystkim życzymy spokojnych, pełnych ciepła i serdeczności świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Ksiądz Proboszcz i Księża Wikariusze