Komunikaty duszpasterskie - 23.06.2024 r.


Komunikaty duszpasterskie - 23.06.2024 r.

  1. Dzisiaj IV niedziela czerwca, z okazji Dnia Ojca wszystkim Ojcom składamy najlepsze życzenia: Bożego błogosławieństwa i opieki MB na każdy dzień życia, a dla zmarłych – modlimy się o radość życia wiecznego; o godz. 18.30 czerwcowe nabożeństwo; o godz. 19.00 Msza św.

  1. W tym tygodniu: w poniedziałek – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, w piątek – wspomnienie św. Ireneusza – biskupa i męczennika /dzień imienin ks. biskupa Ireneusza Pękalskiego/, w sobotę uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła – tego dnia taca przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

  1. Najbliższy piątek /28 czerwca/ to ostatni piątek miesiąca czerwca, zatem modlić się będziemy za zmarłych w tym m-cu, z grup parafialnych i ofiarodawców oraz zmarłych polecanych w wypominkach.

  1. Rozpoczęliśmy wakacje. Czas urlopów i odpoczynku. Pamiętajmy o praktykach religijnych i udziale w niedzielnych i świątecznych eucharystiach. Od niedzieli 7 lipca do końca sierpnia wieczorna Msza św. w niedziele będzie sprawowana o godz. 20.00. W okresie wakacji nie będzie spotkań z grupami parafialnymi oraz nabożeństw niedzielnych.

  1. Przypominamy, że można rezerwować intencje mszalne na miesiąc LISTOPAD. Zachęcamy też do zgłaszania intencji dziękczynno-błagalnych na środowe intencje do M.B. Nieustającej Pomocy.

  1. Od jutra przez 30 kolejnych dni będą sprawowane Msze Święte gregoriańskie w intencji śp. ks. Infułata Józefa Fijałkowskiego jako dar od uczestników jego pogrzebu.

  1. Dziękujemy za ofiary składane w ostatnim czasie podczas Mszy św., w kancelarii oraz przesyłane na konto parafialne - Bóg zapłać.

  1. Przy bocznym ołtarzu wyłożona jest prasa katolicka. Do nabycia tygodniki „Niedziela”, „Idziemy”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość” – dla dzieci, „Gość Historia” /12 zł./, a także „Magazyn Niedziela” /15 zł./.

  1. W ostatnich dniach odeszli do wieczności: śp. Adam Jagła l.96 oraz Józefa Pietrzykowska l.94. Wieczny odpoczynek …

KURIALNE:

1. Duszpasterstwo Rodzin wraz Instytutem Teologicznym w Łodzi zapraszają osoby chcące pogłębić swoją wiedzę z zakresu nauki Kościoła o małżeństwie i rodzinie do uczestnictwa w rocznym Studium Życia Rodzinnego. Zajęcia odbywać się będą w co drugą sobotę od października do czerwca. Szczegóły i zapisy na stronie www.duszpasterstworodzinlodz.pl

2. Duszpasterstwo Rodzin wraz ze Stowarzyszeniem Spotkania Małżeńskie zapraszają narzeczonych na wakacyjne nauki przedmałżeńskie w formie Wieczorów dla Zakochanych. Spotkania odbywać się będą online o godz. 18.30, we wtorki i czwartki od 16 lipca do 13 sierpnia. Szczegóły i zapisy: www.spotkaniamalzenskie-lodz.pl. Liczba miejsc ograniczona.

3. Parafia Św. Faustyny Kowalskiej w Łodzi zaprasza na Uroczystości Jubileuszowe 100-lecia powołania św. Faustyny patronki Łodzi, które odbędą się 29 czerwca br. Rozpoczęcie o godz. 10.00 w Parku Wenecja koncertem ze świadectwami, a następnie bieg lub przejście z relikwiami do katedry szlakiem św. Faustyny, gdzie o godz. 14.00 będzie celebrowana Msza św. dziękczynna. Szczegóły na plakacie.

4. Duszpasterstwo Akademickie „Piątka” zaprasza wszystkich swoich absolwentów oraz obecnych studentów na przygotowania do Roku Jubileuszowego DA5. Organizowany jest Międzypokoleniowy Chór złożony z dawnych oraz obecnych „Piątkowiczów”. Chętnych do włączenia się w ten element oprawy muzycznej naszego wspólnego jubileuszu zachęcamy do udziału w najbliższej próbie, która odbędzie się 29 czerwca o godz. 12.00 w budynku Duszpasterstwa.