Komunikaty duszpasterskie - 30.06.2024 r.


Komunikaty duszpasterskie - 30.06.2024 r.

  1. Dzisiaj XIII niedziela zwykła roku kościelnego; ostatni dzień czerwca; po Mszy św.; o godz. 18.30 ostatnie w tym miesiącu czerwcowe nabożeństwo; o godz. 19.00 Msza św. Od przyszłej niedzieli do końca wakacji wieczorna Msza św. w niedziele będzie sprawowana o godz. 20.00.

  1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada w środę – święto św. Tomasza, apostoła; w sobotę – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, zakonnicy.

  1. Rozpoczynamy nowy miesiąc LIPIEC; zatem w tym tygodniu I czwartek I piątek i I sobota miesiąca – zachęcamy do przeżywania tych dni zgodnie z przesłaniem jakie one niosą. W I czwartek wieczorem modlimy się w int. kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne; w I piątek po Mszy św. o godz. 8 i 18 nabożeństwa wynagradzające Sercu P.J. /wieczorem Koronka/, spowiedź na Mszach św. i od godz. 17.30; w I sobotę po Mszy św. o godz. 8 nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca NMP i różaniec. Przez okres wakacji zawieszamy wizyty u chorych w domach, w razie potrzeby prosimy o zgłaszania chorych indywidualnie.

  1. Od jutra można będzie rezerwować intencje mszalne na miesiąc GRUDZIEŃ. Zachęcamy też do zgłaszania intencji dziękczynno-błagalnych na środowe intencje do M.B. Nieustającej Pomocy.

  1. Dziękujemy za ofiary składane w ostatnim czasie podczas Mszy św.; w kancelarii, przesyłanie na konto parafialne i ofiary indywidualne – Bóg zapłać.

  1. W okresie wakacji SPOWIEDŹ w dni powszednie będzie 15 minut przed Mszą św. o godz. 7 i 8, natomiast wieczorem na Mszy św.

  1. Chciałbym powiedzieć kilka zdań na temat spraw gospodarczych realizowanych w tym roku. Otóż wiosną w budynku gospodarczym zostało wymienionych 9 okien oraz troje drzwi. Aktualnie trwają prace przy dociepleniu ścian tego budynku, położeniu tynku, wykonaniu nowych obróbek blacharskich i zamontowaniu rur i rynien. W ostatnich dniach został wzięty do czyszczenia i konserwacji mechanizm zegara. Wiosną został dokonany przegląd naszych parafialnych organów. Okazało się, że w elementach drewnianych i innych mechanizmach organów są znaczne ogniska robaków. Podjęta została decyzja, iż od września rozpoczną się prace remontowo-konserwatorskie, aby ustrzec organy przed dalszym niszczeniem. Prace te mają kosztować ok. 35 tys. zł. Na dzień dzisiejszy zostały zapłacone nowe okna i ich wymiana oraz troje nowych drzwi i ich wymiana w budynku gospodarczym – koszt okien, drzwi i ich wymiana uczyniły 23 tys. 270 zł. Mamy zaoszczędzone środki parafialne na materiały i prace związane z dociepleniem budynku gospodarczego. Natomiast nie mamy środków na planowany remont i konserwację organów. Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary składane dotychczas przy różnych okazjach - ofiary niedzielne i indywidualne – Bóg zapłać. Ufamy, że do końca roku uda się zgromadzić środki na prace przy organach.

  1. Przy bocznym ołtarzu wyłożona jest prasa katolicka. W tyg. „N” m.in. ostrzeżenia przed zagrożeniami dla ludzi młodych w czasie wakacji; rozmowa z nowym księdzem biskupem – kapłanem naszej archidiecezji; zmiany proboszczów i wikariuszy w parafiach naszej archidiecezji bieżące sprawy Kościoła; porady zdrowotne i przepisy kulinarne. W tyg. „I” m.in. o prawie do urlopu; jak misjonarze spędzają swoje urlopy; i inne Polecamy też „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa” dla dzieci.

  1. W ostatnich dniach odeszła do wieczności: śp. Kazimiera Grabyniak l.81; Stanisław Strzelczyk l.83; Paweł Kurzynoga l.53; Danuta Kapa l.93; Wiesława Koncewicz l.90 i Wiesław Matecki l.65 – wieczny odpoczynek…