Komunikaty duszpasterskie - 7.07.2024 r.


Komunikaty duszpasterskie - 7.07.2024 r.

  1. Dzisiaj XIV niedziela zwykła roku kościelnego; pierwsza niedziela lipca; od dzisiejszej niedzieli do końca wakacji wieczorna Msza św. w niedziele i święta będzie sprawowana o godz. 20.00. W okresie wakacji nie będzie spotkań z grupami parafialnymi oraz nabożeństw w niedziele wieczorem.

  1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada w poniedziałek – wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana; w czwartek – św. Benedykta, opata i patrona Europy; w piątek – św. Brunona, bpa i w sobotę – św. św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników.

  1. W sobotę – 13 dzień lipca – zatem kolejne Nabożeństwo Fatimskie, zapraszamy czcicieli M. Bożej na procesję i różaniec po wieczornej Mszy św. /2 dziewczynki i 1 chłopiec/

  1. Można rezerwować intencje mszalne na miesiąc GRUDZIEŃ. Zachęcamy też do zgłaszania intencji dziękczynno-błagalnych na środowe Msze św. do M.B. Nieustającej Pomocy. W piątki wieczorem zapraszamy na wspólną Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

  1. Apelujemy o właściwe i godne chrześcijanina przeżywanie czasu wakacji i urlopów – pamiętajmy o niedzielnej Eucharystii, o odpowiedzialnym i bezpiecznym zachowaniu na drodze i w miejscach naszego odpoczynku.

  1. W okresie wakacji SPOWIEDŹ w dni powszednie będzie 15 minut przed Mszą św. o godz. 7 i 8, natomiast wieczorem na Mszy św.

  1. Dziękujemy za ofiary składane w ostatnim czasie podczas Mszy św.; w kancelarii, przesyłanie na konto parafialne i ofiary indywidualne: trzy po 100 zł i jedna 50 zł przeznaczone na planowany remont naszych organów – Bóg zapłać.

  1. Po czyszczeniu i konserwacji został już zamontowany mechanizm zegara – prace te kosztowały 700 zł.

  1. Przy bocznym ołtarzu wyłożona jest prasa katolicka. Zachęcamy do nabywania i lektury tyg. „N”; „Idziemy”. Polecamy też „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa” dla dzieci.

  1. W ostatnich dniach odeszli do wieczności: śp. Zbigniew Dziedzic l.68; Henryka Olejnik l.92 – wieczny odpoczynek…